| Theo94 a întrebat:

Stiu ca nu sunt multi atei, agnostici in Romania, dar totusi sunt.
Credeti ca sunt "multi" atei, agnostici la voi in judet?
De ex. eu sunt din Constanta (ateu), care mai este/sunt din constanta (atei)?

14 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cunosc eu personal niște atei de la mine din județ. Probabil că la mine în oraș sunt in procent de 5-7%.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu sunt mulți.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt suficient de multi. Doar ca un recensamant corect a fost făcut acum vreo 8 ani si atunci multi au zis din inertie ca sunt ortodocsi.

| RAY a răspuns:

Eu am fost la cateva intalniri de persoane atee in Timisoara erau cam 10 persoane maxim, poate ca sunt mai multi in Timisoara, nu stiu, probabil vreo 5000 de persoane, e foarte putin desigur,multi nici nu se declara de rusine,frica, a te numi ateu in Romania este foarte rau, vei fi numit satanist, imoral, pedofil, homosexual, criminal, probabil de asta nu prea stim cati suntem cu adevarat

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Vei fi chiar și lapidat dacă ești așa în România :O!

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Wow nu stiam, imi fac griji

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

,,12. Aceasta este porunca Mea: să vă iubiţi unul pe altul, precum v-am iubit Eu.''

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Si sigur voi asta faceti

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie numai noi sa facem asta, ci toti de pe suprafata pamantului.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici tu, dar facem spam aiurea

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Ce nici eu? Eu ma refeream la toti, nu la un grup restrans happy.

| Theo94 explică (pentru Celcestietot):

Ce judet?

| Celcestietot a răspuns (pentru Theo94):

Nu îmi pot descoperi locația, pentru că este periculos :O!

| FreddieM a răspuns:

Din nefericire sunt prea putini.