| DeusCorrupti a întrebat:

Sunt de-facto ateu, prin urmare tind spre agnosticism, as vrea sa stiu motivele si ce v-a determinat sa deveniti atei/agnostici ( motive insemnand si experiente ce v-au schimbat viata)

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pai Zenicide are dreptate, tu spui: "Sunt de-facto ateu", pai mai baiatule, daca esti ateu nu ai o oglinda in casa in care sa te privesti si sa-ti gasesti raspunsul? Si inca ceva, una spun ateii si alta agnostici, chiar nu ai Gugle pe net? De facto una ai vrut si alta a iesit, mai "rastestete" la oglinda si poate devi taoist.

| Zenicide a răspuns:

Nu am vazut in viata mea troll mai slab happy

| DeusCorrupti explică (pentru Zenicide):

Ce troll? T-i se pare ca glumesc cu ceva?

| RAY a răspuns:

De mic mi-am pus intrebarea cum ar fi daca nu ar exista nimic supranatural si ar avea o cauza si o explicatie rationala, ca ipoteza mea sa devina reala trebia sa existe dovezi in primul rand ca la inceput sa existe o simplitate spre complexitate,in ani ce au urmat stiinta mi-a dovedit ca am avut dreptate totul a inceput din simplu spre complex cum banuiam,vb serios nu glumesc cand mergeam la biserica de mic ma gandeam dar o lume fara supranatural cum ar fi, dupa ce am descoperit pshiologia am descoperit ca credem in zeii din dorinte de a trai vesnic,cerseala divina, nu neg ca universul e cmplex dar nu cred ca existam datorita unui zeu, rational universul nu trebia sa existe nimic nu trebia, dar existam asa ca sa ne bucram de fiecare clipa traita pentru ca e prima /ultima viata care o vom trai vreodata asta e adevarul, nu exista nimic dupa moarte desi nimeni nu-i pasa de asta, apropo si eu sunt ateu de facto, ambele ateu+agnostic poti fi