| SaintOcea a întrebat:

Sunt curios de rezultatul unui experiment.
Câţi creştini ar mai fi creştini, dacă le-aş oferi viaţa veşnică?
Căci peste 75% dintre ei aderă încă la creştinism în speranţa că iisus le va da viaţă veşnică.
Trist e cum devotamentul a miliarde de oameni a fost cumpărat cu promisiuni false, nu?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

75%?
Eu stiam ca 100%.
Crede-ma, daca religia nu le promitea viata vesnica populatia crestinilor ar fi cam de 1%. thinking

14 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ms pentru funda.

| Dumnezău a răspuns:

Hmm,suna foarte politic.Eu te-as vota, daca dai bonus o palinca. smug

| miradoniz a răspuns:

Eu cred ca viata veșnică o avem oricum, acum depinde ce facem cu eahee hee ca și în viața de pe aicihee hee devotamentul nu poate fi cumpărathee hee este o decizie de fiecare dată când se pune în practicăhee hee

| Danutza27 a răspuns:

Tu nu esti capabil sa te conduci pe tine daramite sa mai oferi ceva. Uite tot se intreaba adeptii ateismului de ce nu pui si tu ceva uite aici http://www.TPU.ro/......stein-wtf/ Raspund eu pentru tine =Unde nimic nu e nici Dumnezeu nu are ce lua Orice asemanare cu inteligenta ta este o pura intimplare.

Răspuns utilizator avertizat
| V3ra a răspuns:

Iar vorbesti prostii omule.
1.Tu esti un simplu muritor nu ai nicio putere asupra vietii tale, nu tu hotarasti cand dai coltu si nici cand te nasti, cum poti crede ca poti oferi tu altora viata vesnica?
2.Viata vesnica nu se refera la viata de pe pamant ci la faptul ca la sfarsitul lumii,cand Iisus va veni sa judece mortii si vii,atunci te va trimite cu corp cu tot in Rai unde vei fi fericit pe vesnicie,sau in Iad unde te vei chinui pe vesnicie, nu vei mai avea scapare atunci, la asta se refera VIATA VESNICA!
3. Daca nu exista Dumnezeu te-ai gandit ca poate oamenii nu mai mureau sau poate fiecare decidea cand moare? Cine crezi ca hotaraste chestia asta? Nimeni? Mai gandeste-te!

Răspuns utilizator avertizat
| V3ra a răspuns (pentru SaintOcea):

Vezi ca esti berbec? DA CU TRUP,nu am zis ca dupa moarte ci am zis cand va fi sfarsitul lumii,cand IIsus va veni pe pamant sa judece vii si mortii, atunci toti vor avea trup nou, nestricacios cu care te duci in Rai sau in Iad...Nu mai deschide gura sa aberezi daca nu stiiwinking Se vede ca citesti "de forma" si nu esti atent la nimic, ori nu stii ori nu esti capabil sa intelegi un paragraf(cel mai sigur)

| V3ra a răspuns (pentru SaintOcea):

Si inca ceva, daca te dai atat de destept ce explicatie ai oare pentru suflet? el de unde vine? cine l-a creat? ai vreo explicatie stiintifica pentru asta?hee hee

| Paulla a răspuns (pentru V3ra):

Dar tu poţi să-mi demonstrezi că există suflet şi nu e doar imaginaţia oamenilor?

| V3ra a răspuns (pentru Paulla):

Pai desteapt-o cand mori ce crezi ca se intampla? Sufletul se desprinde de trup si ramai lat! Oare nici asta nu o stiai?hee heeOare nu stiai ca trupul fara suflet e mort? hmmmm

| Paulla a răspuns (pentru V3ra):

Când mori, mori. Moartea e doar un simplu proces biologic, nimic mai mult. Poţi să-mi demonstrezi că e un suflet care te ţine în viaţa iar când se plictiseşte îşi pune aripiorele şi pleacă?
Şi mai vezi cu gramatica aia, în cazul de faţă 'deşteapto' e legat. Damn!

Răspuns utilizator avertizat
| Bomfaier a răspuns:

Pai tocmai asta e ideea crestinismului, sa ajungi la viata vesnica, deci daca am avea-o de-a gata nu ar mai fi niciun scop pentru crestinism. Dar de ce spui ca sunt promisiuni false?!