| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord ca binele invinge intotdeauna?

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu!
Deseori răul învinge binele, dovadă că nemernicul T. Băsescu, a primit al 2 a mandat.

| dragutzaAntonia a răspuns (pentru MMihai):

Intr-adevar

| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

Hahahahha si-a bagat cel rau coada laughing

| Bogdanux a răspuns:

Sincer sa fiu...nu.Pana la urma trebuie sa fie si-un echilibru.

| Polaris a răspuns:

Nu există bine și rău, nimeni nu câștigă nimic.

| sabin89 a răspuns:

Daca Ponta l-a invins acum pe Basescu, crezi ca asta s-a intamplat asa pentru ca binele este de partea lui Ponta? Nu. Intr-o lume in care toate sunt cu fundul in sus te poti astepta la orice.

| Silviuloan a răspuns:

Da binele invinge intotdeauna dovada avem si in Apocalipsa.

| Pufuletica98 a răspuns:

De sigur. Dumnezeu a facut regula asta si are grija sa nu fie incalcata.

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Da invinge si va explic imediat cum si uite poate binele nu invinge acum in secunda aceasta dar peste cativa ani iese biruitor din lupta si exista un singur castig ca ai scapat pe cineva de rau

| Ciq a răspuns:

Nu, e rar când binele învinge.

| Lizu a răspuns:

Nu cred ca binele invinge tot timpul, stim foarte bine cazuri ce crime sau violuri in care in care nu erau pedepsiti cei ce comiteau astfel de fapte.Dar cred ca intr-un final oamenii vor plati.Mai devreme sau mai tarziu!