| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord ca lui Dumnezeu nu-i plac automobilele, de aceea multe accidente cu pierderi de vieti omenesti au loc anual? In trenuri nu mori decat de batranete pana ajungi la destinatie. Ai timp sa te gandesti toata viata sa te pocaiesti cat intarzie trenul.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil are un fetiş cu trenurile şi ciuda pe automobilişti şi pe copiii din Africa.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Abia mi-am facut contul asta. A trebuit doar sa dau sa fac niste caterinca pe la Religie si mi-am luat si primul ignore de la Entheos ala de mai sus caruia ii cam plac automobilele. Daca stiam ce distractie pierd dadeam mai din timp pe aici.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu se implica in asa ceva.Accidentele se fac din vina oamenilor, intamplari neprevazute. iacov1:13

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Atunci cum a supraviețuit omuletul de la întrebarea anterioara. Într-o forma sau alta nu s-a implicat Dumnezeu ca i-a salvat viata? Sau in acelasi timp nu s-a implicat cand trenul l-a agatat pe omulet?

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Azi Dumnezeu nu se implica.Gandeste-te ce nedrept ar fi atunci, ca pe unii sa ii salveze, iar altii care sunt tot credinciosi, sa ii lase sa sufere.Rautatea de azi este din cauza ca Satan conduce lumea, exact cum arata Biblia in 1Ioan5:19.In curand, Dumnezeu va interveni si va pune capat acestei suferinte pe intregul pamant facand dreptate tuturor oamenilor.Psalmi37:9-11

| Fatamuntilor a răspuns:

Accidentele se intampla din neatentiea omenilor, nu are legatura cu Dumnezeu.Si sunt destule accidente de tren avion, vapoare, submarine.
Acuma ce ai vrea, sa calatorim prin teleportare? Acolo vor fi accidente?

| sublime89 a răspuns:

Eu credeam ca nu-i plac avioanele, sau rachetele, sau turnurile foarte inalte, sau oamenii care urca pe munti inalti. Isi simte intimitatea violata cand ne apropiem prea mult de cer. Tocmai de aceea, cei care cred in el, au grija sa nu calatoreasca nici cu gandul prea departe, si sa ramana mereu prinsi doar in ceea ce se intampla aici la nivelul solului.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai auzit de accidente feroviare?
Se pare ca nu.
http://www.romaniatv.net/......65704.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde sa stim noi ce lucruri ii plac si ce nu ii plac lui Dumnezeu sau exista sau nu exista Dumnezeu ...ha?
(._.)

| TheImpaler a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey j! woooow! laughing

| anonim_4396 explică (pentru TheImpaler):

Heyoo laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place cum unii useri relativ seriosi ca sublime si Angycut iau intrebarea in serios.

| justadream94 a răspuns:

Accidente navale, ferovire, aeriene...batai,crime
Lui Dumnezeu nu ii plac oamenii'?

sunt de toate..ma fiecare trage pentru ce a facut mai devreme sau mai tarziu..sunt mai multe accidente de masini pentru ca 90% din oameni calatoresc cu masina..in 90% din timp

nu are nimic Dumnezeu cu masinile

| Chimied a răspuns:

Care destin?
Care carte a destinului?

| Shindan a răspuns:

Da.daca nu ai un atentat cu bomba, o deraiere din cauza neglijentei oamenilor ori oboselii mecanicului de locomofleosc.ia vezi ce e accidentul si care sun premizele intamplarii unuia singur, si mai ales vezi ce inseamna FACTOR DECLANSATOR? si mai apoi vom vorbi si despre Doamne-Doamne.

| anonim_4396 explică (pentru Shindan):

Vorbele astea ti le-ai dedicat chiar tie insuti. Si într-un mod ilar aici Dumnezeu nu mai există? laughing