| 4b a întrebat:

Te rogi sau cel putin speri ca unii oameni sa moara?

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Asta ar insemna sa urasc pe cineva.
Ar trebui mai intai sa pot sa urasc o persoana (ori mai multe) ca, mai intai de toate, numai sa ma pot gandi la una ca asa daramite sa mai si sper.
Eu habar nu am ce inseamna sa urasti pe cineva, nu am experimentat niciodata acest gen de sentiment si nici n-o voi face.Deoarece am vazut la altii cat de "benefice" pot fii aceste emotii, cum se distrug singuri, usor dar sigur, din cauza lor.
Nu spun ca n-am avut placerea de a cunoaste, destul de bine, acest sentiment insa asta poate fata de o situatie neplacuta dar nu fata de o persoana.Ca am purtat pica o perioada scurta de timp dupa care mi-a trecut, asta e altceva.Am destul orgoliu in mine si destula mandrie ca sa stiu ca atunci cand cineva mi-a gresit merita ignorat pentru totdeauna (cu mici exceptii). Deci nu, nu am nevoie de ura cand cea mai puternica arma a mea este indiferenta.

-Numai bine.

47 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Eu ii ajut sa moara(de ciuda, de frica, de necaz... sa le para rau, etc). Nu scapa ei asa usor!

| whattt a răspuns:

Nu astept moarte nimanui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, lumea oricum nu are nevoie de chiar toţi analfabeţii, manelişti, etc.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Adevarul e niciodata nu suntem pregatiti pentru moartea celor dragi, mai ales a parintilor.Mi-am pierdut si eu mama curand si stiu ce spun.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU.Sfintii parinti ne indemna sa ne rugam pentru cei ne urasc si pentru cei care ne iubesc!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bună.
Sincere condoleanțe.
Durerea care o lasă în urma lor nici nu se poate descrie în cuvinte.
Fii puternică.
Pa, pa.

| 7DVision a răspuns:

Nu ma rog, dar sper!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Multumesc,si tie la fel!
Nu-i inteleg pe adolescentii astia care nu-si suporta parintii! As zice mai multe, dar deja ies din tema,

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu,nu vreau moartea nimanui.Dar daca tu te rogi sa moara cineva rugaciunea ta nu se va indeplini, deci sorry.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns (pentru HueyFreeman):

Si eu.

| fetitzatacuminte99 a răspuns:

Sincer... o data. Dar mi-a parut rau dupa.

| Holocaust a răspuns:

Nah...Cel mult sa cada pe scari sau sa inghita un paianjen in somn...

| raluca0306 a răspuns:

Nu. e un mare pacat. Numai D-zeu iti ia viata atunci cand e momentul.

| mihai9770 a răspuns:

Nu, niciodata.

| raluca0306 a răspuns:

Nu,nu e un lucru deloc bun.

| Kaℓi a răspuns:

S-a intamplat o data sa sper si chiar sa ma rog pentru moartea unei persoane, dar cred ca din motive diferite decat cele pe care le sugereaza intrebarea ta.

| Crucified a răspuns:

De ce nu?