| Inferno a întrebat:

Teoria evolutionista - milioane de dovezi ce pot fi verificate.
Teoria creationista -nici-o dovada.
Voi daca ati alege din nou intre cele doua, pe care ati alege-o si de ce?

16 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Aş alege mai degrabă teoria involuţiei.

| anonim4565 a răspuns:

Eu pe cea creationista...
pentru ca e cea adevarata

| unknownn a răspuns:

As alege Teoria lui Basescu.

| justme4yours a răspuns (pentru unknownn):

rolling on the floorrolling on the floor hai ca asta a fost prea tare rolling on the floor

| unknownn a răspuns (pentru justme4yours):

Just kidding...

| justde3a a răspuns:

In ambele sunt dovezi...
Pai presupun ca cea evolutionista. Cea cu adam si eva nu am crezut.o nici o data. Hai sa gandim logic :
Adam si eva au facut copii. Copiii aia au facut alti copii intre ei. Pai daca doi frati ar face copii si copiii aia ar face altii intre ei pai in mod clar ar iesi cu malformati...
Si faza cu turnu babel sa fim seriosi cum sa crezi bazaconia aia. Cand a fost scrisa biblia erau oameni inculti dar acum ce scuza au?
Ps: Asta nu inseamna ca nu exista dumnezeu.

| Inferno explică (pentru justde3a):

Da-mi o dovada la teoria creationista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justde3a):

Deci dumnezeu a creat lumea dar nu a lasat vreo dovada ca o facut-o?

| justde3a a răspuns (pentru Inferno):

Pai biblia.
Dar la cea evolutionista s.au gasit schelete umane cu creierul mai mic...
Ramele acukm cativa ani nu aveau sistem nervos acum au...

| justme4yours a răspuns:

Nu te supara dar mie una teoria evolutionista mi se pare cea mai mare tampenie. daca altii considera ca au evoluat din primatele alea scarboase e treaba lor,, eu nu ma consider o maimuta, daca nu ar fi existat teoria creationista de ce avem biserica? de ce de fiecare data cand ne rugam la Dumnezeu problemele ni se rezolva? si daca nu se rezolva nu se intampla cu un motiv prielnic noua. dovada cea mai buna este Biblia care a fost scrisa de oamenii care il ascultau pe Iisus cand le spunea pilde si care vindeca oamenii care chiar cobora pe pamant atunci cand oamenii nu erau asa necredinciosi si pacatosi ca acum

| anonim_4396 a răspuns (pentru justme4yours):

Ai facut biologie in scoala?

| justme4yours a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am facut.de ce te intereseaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru justme4yours):

De evolutie nu ai auzit

| justme4yours a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.am auzit doar de cea mai tampita invenitie a omului laughing

| x4Heroina a răspuns:

Fostu meu prof de istorie a zis asa : "Eu aleg ambele variante. Cea creationista pentru ca Dumnezeu a creat maimuta si cea evolutionista pentru ca noi am evouat din maimuta. Asa putem impaca cele 2 teorii." In concluzie Dumnezeu a creat ceva din care noi am evoluat. Daca era pentru o tema, sa-ti fie rusine pentru ca nu ai gandit singur. Daca era cuziozitate e okwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru x4Heroina):

Desi dumnezeu a creat omul din lut apoi astia au evoluat pana in prezent, dar dumnezeeu cum o aparut?