| saralara100 a întrebat:

Ti-ai da viata pentru Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Da.

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar ar trebui sa aleg intre viata mea si Dumnezeu, da.

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Daca dumnezeu tiar cere sai faci un bot, i-ai face?

| MMihai a răspuns:

Ce numești tu, să îți dai viata, pentru Dumnezeu?

| Inferno a răspuns:

Asa cum si-au dat-o acei teroristi pe data de 9/11/2001?

| PussicatDolls a răspuns:

El Si-a dat viata pentru noi big grin
Noi de ce sa nu facem acest lucru pentru El?! happy

| WhatheWow a răspuns:

Ce intrebari stupide puneti de parca am fi in Evul Mediu! Dumnezeu vrea doar sa-L iubesti si sa-L respecti, de ce sa-ti dai viata pe care El ti-a dat-o?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Spunem noi ca ne dam viata pentru El, dar cel mai bine ar fi sa o traim entru El.

| dracu14 a răspuns:

Nu
de ce mi-as da viata pentru ceva inexistent?

| DyNo a răspuns:

Dumnezeu nu ne va cere, si nu ne-a cerut, niciodata asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| DyNo a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Tu gandesti prostii, daca consideri acea carte relevanta si daca crezi ca se vorbeste despre Dumnezeu in ea, asa ca nu mamai "latra", deoarece nu poti sa musti.

| saralara100 explică (pentru DyNo):

Dar tu in cine crezi?

| DyNo a răspuns (pentru saralara100):

Eu cred in Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata,o poti dedica lui Dumnezeu. poti sa o si dai pentru Dumnezeu daca el asa a randuit si prin asta iti poti salva sufletul sau poti fi martir sau mucenic.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Inca nu-mi dau viata pentru pers create de mintea umana

| SindyR a răspuns:

E cam amuzant. Orice om crede ca oricand e gata sa isi dea viata pentru Hristos! Dar hai sa ne gandim. Cei care si-au dat viata in trecut, martirii, nu cumva inainte de as da viata au trait o viata curata si dreapta. Dumnezeu alege omul si ii da darul acesta de asi da viata pentru El.

| phantomitza a răspuns:

Hmm intrebarea e buna, da doar atunci cand esti pus fata in fata cu situatia respectiva, multi zic DA dar se indoiesc si cuvintele sunt de prisos daca faptele nu arata asta. Sa iti dai viata pentru Dumnezeu nu inseamna sa te omoare cineva pentru Dumnezeu ci inseamna ca in fiecare zii sa lupti cu patimile si il slavesti pe El si sa faci voia lui. Parerea mea.

| jeann a răspuns:

Nu-mi dau viata pentru entitati imaginare

| AnnealedPride a răspuns:

Sa o dau CUI?!

| AnonymousV a răspuns:

Saralara, te sfatuiesti sa nu ispitesti oamenii cu intrebari de genul acesta.

| JustAnotherFuckedUpGirl a răspuns:

Logic ca..NU

| maryannn a răspuns:

Sal, pai daca Dumnezeu ne-a dat viata, a avut un scop dar noi nu i-o putem inapoia deoarece o va lua atunci cand considera el.

| robertasanda a răspuns:

Desigur,cred ca orice crestin ar face-o.