| Vernusio a întrebat:

Ti-e frica de ideea ca mori si nu mai simti nimic si dispari in neant sau te temi de iad/rai sau alta pedeapsa sau te multumesti cu gandul ca o sa te odihnesti etern si o sa fii linistit intr-un fel, adica ce vreau eu sa intreb este ce ganduri si emotii va incearca cand va ganditi la moarte? Cum o vezi tu?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ca un somn adânc. Nu imi e frica pentru ca viata mea depinde de relația pe care o am cu Dumnezeu, adica daca ma va învia, de aceea ma străduiesc să îmi fac un nume bun la Dumnezeu.

| mentholinks a răspuns:

Moartea este rasplata noastra dupa chinurile vietii. Gandeste-te ce bine iti era inainte sa te fi nascut.

| Cris888 a răspuns:

Ne nastem dintr-un necunoscut si ne ducem intr-un alt necunoscut...ce par a fi un parcurs