| DanionM a întrebat:

,,Timpul bine întrebuinţat preţuieşte cât Dumnezeu." (-Bernardine de Sienne-) E posibil să fie adevărat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ucizi.stii ca poti ucide timpul? el nemaiintorcandu-se inapoi daca ai pierdut clipa in van, ori facand ceva rau, ai ucis-o pe cad daca ai facut orice in concordanta cu vointa divina ai castigat timpul si efectul faptelor tale il vor stapani, prin cei pe care i-ai influentat in bine cu vorba, cu fapta si cu gandul.deci pretuieste-l si nul pierde fara folos.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca iti folosesti timpul conform Bibliei este pretuit de Dumnezeu si ai o viata frumoasa.Matei6:33

| HueyFreeman a răspuns:

Orice activitate, care iti place sa o faci, nu este o pierdere de timp, indiferent de ceea ce zic altii.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Da, dupa parerea mea, ai dreptate. timpul acordat pentru orice lucru mic, Dumenzeu il pretuieste foarte mult, daca vede stradania cu care il faci si te va recompensa. O zii buna!happy

| Flaviu_Lapusan_1997 a răspuns:

Pai si in cartile sfinte scrie ca nu este bine sa lenevim, ca este un pacat chiar sa pierdem timpul, dar si pacate mai rele decat lenevirea deci raspunsul la intrebarea ta este ca sunt sanse foarte mici sa fie adevarate afirmatia,, Timpul bine întrebuinţat preţuieşte cât Dumnezeu." gen 1%