| DanionM a întrebat:

,,Timpul bine întrebuinţat preţuieşte cât Dumnezeu (cât veşnicia)."(Bernardine de Sienne) În timp ce unii ar fi în stare să facă tot posibilul pentru mântuirea lor, alţii preferă să se bălăcească în balta autosuficienţei şi a orgoliului. De ce oare?

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Un motiv ar fi ca nu a demonstrat nimeni ca mantuirea ar fi reala. Altfel si tu te complaci in moralitatea sclavilor si nu-ti dai straduinta de a muri cu arma-n mana pentru a ajunge in Walhalla.