| Inferno a întrebat:

Tinand cont de faptul ca ceasta categorie se numeste "Religie" credeti ca ar trebui sa fim mai concesivi cu cei ce raspund dintr-o perspectiva pioasa si corecta din punct de vedere religios?
In definitiv, daca am analiza totul cu rigurozitate am ajunge la concluzia ca insasi categoria reprezinta un esec.
Anumiti utilizatori dau raspunsuri care teologic sunt corecte.

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Da, eu cred ca aceasta categorie ar trebui sa fie de folos celor care cauta anumite informatii despre absolut orice religie din istoria omenirii. Multi uita ca numele categoriei nu e "crestinism", ci "religie".

| Lizzu a răspuns:

Cred ca termenul "religie" tine de istoria religiilor si nu de caracterul de credincios sau crestin.
La urma urmei, Biblia nu este inclusa in istoria religiei, nu este atestata ci pur si simplu este lectura suplimentara, cred eu. Asa o vad.

| intermision1 a răspuns:

Dupa mine punea asa Religie/Laicitate/Ateism