| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Masoneria si Iluminatii construiesc in toata lumea spitale, in timp ce "intunecatii" construiesc doar biserici care nu folosesc decat prostirii oamenilor, care din aceste doua organizatii vi se pare ca este pozitiva?

Cine credeti ca sunt cei care conduc Romania, daca in ultimii 25 de ani s-au construit peste 20 000 de biserici si vreo cateva spitale Iluminatii sau Intunecatii?

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici una. Cu adevarat pozitiva ar fi o organizatie care ar educa lumea astfel incit sa nu fie nevoie nici de spitale, nici de biserici.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru KodrutZ):

De spitale intotdeauna va fi nevoie.

| KodrutZ a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Centre de urgenta si 2-3 spitale mari pentru cronici. Lipsa educatiei duce la foarte multe boli cronice pe care le suportam platitorii de taxe care nu avem nici pe draq.

| Moisie explică (pentru KodrutZ):

De spitale va fi intodeauna nevoie, dar de biserici NU!

| Moisie explică (pentru KodrutZ):

Nu crezi ca ar fi prioritar sa te revolti impotriva celor care slujesc in cele cca 25 000 de biserici, din banii nostri si nu pe spezele celui pe care il slujesc?
Unde mai pui si faptul ca mai trebuie si intretinute bisericile tot pe banii nostri si nu pe cheltuiala lui Dumnezeu?

| KodrutZ a răspuns (pentru Moisie):

Prioritar e sa le deschizi ochii celor din jur. Nu prin revolta e impinsa biserica la marginea societatii, ci prin indiferenta.

| Moisie explică (pentru KodrutZ):

Pai eu tocmai asta fac!
Arat celor care ma citesc ca Imparatul este in pielea goala!

| KodrutZ a răspuns (pentru Moisie):

Nu aici e buba, ci DINCOLO. Pe strada, in tren, printre vecini. Acolo e marea buba, cei aflati in afara internetului si spalati pe creier de tembeliziune.

| Moisie explică (pentru KodrutZ):

Asa este!
Televiziunea din Ro este de fapt o TEMBELIZIUNE!

| OnuOnulică a răspuns:

Illuminati nu exista.

| Moisie explică (pentru OnuOnulică):

Nu se stie... poate ca exista!

| ErrorFound a răspuns:

Eu zic ca suntem ecplipsati de prosti, condusi de hoti si tinuti sub papuc de straini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masoneria si illuminati construiesc spitale? Spitale pentru virusi facuti in laborator tot de ei, sau cum? Ce spitale au facut ei ca ma amuza intrebarea?

Iar in caz ca nu stiai, Basescu si Becali fac parte din masonerie, dar in acelasi timp nu-i vezi construind spitale ci dimpotriva, biserici. Poti cauta pana si pe youtube, sa vezi ca se stie ca ei fac parte din asta.

O zi placuta iti doresc!

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Masoneria din Romania nu este masonerie adevarata, ci o organizatie compusa in majoritate din gunoaie si idioti
Aia cu bisericile a fost valabila in trecut, acum este valabila chestia cu spitalele!
Aia cu Youtube-ul, crezi ca tine loc de argument?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moisie):

Te cam contrazic. Ai dreptate, dar totusi si cei din Romania sunt in subordine directa superiorilor din afara.

De unde crezi ca toata lumea stia ca Basescu va iesi din nou presedinte? Eu unul stiam. Nu stii de unde? A venit un mason in Romania si a zis, Basescu trebuie sa iasa si va iesi. Nu stii ca peste tot se specula cum ca el nu va iesi, si pana si in noaptea alegerilor, toata lumea stia ca a picat cand de fapt a fost ales din nou?

Ala nu a fost rezultatul adevarat, si pacat ca nu am cum sa-ti arat, dar mai toti prietenii mei stiu de situatia asta. A fost un subiect dezbatut destul de mult intre mine si prietenii mei, inainte de a fi alegerile cu o luna chiar. Imi amintesc ca eram la facultate si le-am spus pana si colegilor care spuneau ca nu a iesit el. O sa vedeti, ca el va iesi, chiar daca voturile spun altceva acum. Si asa a fost. Toti au ramas cam uimiti, pentru ca era diferenta mai mare de 7 procente la numaratoare si in statistici. Cred ca e cel mai competent raspuns pe care il puteam, si in acelasi timp sa-ti dovedesc cine conduce Romania happy

Poti sa nu crezi daca nu vrei, e alegerea ta happy

O seara frumoasa!

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Evident ca ai dreptate. Doar ca "cei de afara" de care faci vorbire, adica elitele care conduc lumea, STIU ca Romania este o tara bogata dar populata de niste oameni prostiti cu forta prin scoli de spalare a creierelor si mai nou prin religie, oameni in majoritatea lor retardati cu care nu poti face nimic serios, iar cei capabili lucreaza deja in lumea lor, deci au hotarat ca romanii nu merita sa aiba o tara a lor, motiv pentru care au distrus-o cu ajutorul tzutzarilor securisti care sunt cozile lor de topor, si pentru ca tradatorii de neam si vanzatorii de tara (securisti) sa se simta flatati, i-au primit in clubul de elita al Masoneriei mondiale, pentru ca toti vor "iesi din sistem" (prin moarte naturala), dar bogatiile fostei Romanii vor ramane "clubului" in timp ce "masonii" romani tradatori de neam si vanzatori de tara au fost rasplatiti cu zeci de milioane de EUR, pretul tradarii lor!
Asa ca VAD clar cine conduce Romania...catre distrugere!
Dar ca sa raman in tonul intrebarii, asta nu inseamna ca masoneria nu construieste spitale, dar nu si sisteme de asigurari medicale!