| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca orice om se naste din fecundarea unui ovul de catre un spermatozoid, si mai stim ca Isus din Nazareth a fost un om nascut OM ca oricare alt om, si tinand cont de faptul ca el a avut ca "tata" o Treime (sa nu intelegeti o "posta" in trei), care parte a Sfintei Treimi avea spermatozoizii necesari sa fecundeze ovulul fecioarei Maria?
a ) Dumnezeul din ceruri care era in ceruri si nu sunt scrieri ca si-ar fi trimis prin posta spermatozoizii pe pamant
b) Duhul care era duh deci si spermatozoizi sau erau vazduh!
c), sau Fiul care era un tanar "Juncan" care avea aceeasi natura ca Dumnezeu si ca toti oamenii, adica era si el din specia maimutelor primate, si ca atare avea spermatozoizii la pourtator?
Atentie! Nu am spus cine a lasat-o gravida si cum, ci am intrebat bazandu-ma pe o realitate cunoscuta, si anume ca un copil se naste din fecundarea unui ovul cu un spermatozoid!

10 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Sa pui la indoiala posibilitatea DIVINITAŢII de a face o minune este curată nebunie...
Deci, mergi cu Domnu', si te tratează...

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru milan9):

Nu eram sigur dacă erai ironic sau chiar vorbeai serios, a trebuit să mă uit la profilul tău să-mi dau seama că tu vorbeşti serios. Ce pot să zic decât, mulţumesc lui dumnezeu că sunt nebun.

| Moisie explică (pentru milan9):

De ce sa ma tratez eu ca tu esti dus cu pluta?
Daca Dumnezeu voia sa faca copii mai presa din noroi cateva miliarde, dar nu avea ce sa umble la pasarica unei domnisoare!
Cu ce a lasat-o gravida Creatorul Universului?
Cu "Carul (sau) mare"?

| milan9 a răspuns:

Nu ai fost atent la ce am scris. Am zis ca e o curată nebunie sa pui la indoiala posibilitatea DIVINITAŢII de a face o minune... Nu conteaza ce minune. Orice minune...

| Moisie explică (pentru milan9):

Divinitatea nu are de ce sa faca minuni pentru ca EA a creat minunea asta care este viata pe Terra. Minuni face doar Diavolul care NU are Creatie si vrea sa fie luat drept Dumnezeu prin aceste "minuni"!
Deci tot ce pare a "minune"... pute a Diavol! (vezi cazul lui Isus si mai vezi Deuteronom 13:1)

| Holiday a răspuns:

Ce nu e clar, e cine i-a facut controlul ginecologic Mariei, ca fecioara in sus, fecioara in jos, dar cine a determinat asta?

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Holiday):

S-a transmis din vorbă în vorbă, cam 90 de ani, până ce nişte greci au apucat să scrie. Cine a determinat... păi grecii ăia de-au scris. Cum au determinat, aşa s-a dus vorba. De unde a plecat vorba? Eu ştiu.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Păi tu vrei să găseşti răspunsuri raţionale pentru situaţii extraordinare, cam greu. Nici n-aş ştii ce să-ti răspund, dacă aş presupune că sfânta treime e reală, afară de "a fost voia domnului". Nu ştiu dacă cineva îţi poate răspunde, astfel încât să aibă sens, decât spunând că ăl de sus e atotputernic, şi dacă el a vrut, aşa a fost să fie, mijloacele prin care a făcut asta sunt departe de noi.

| Mariiaaaa a răspuns:

Baa, scuza-ma dar tu nu esti normal laughing))
ai citit vreodata in Bilblie exact cum a fost?
deci pe scurt, Duhul Sfant s-a pogorat peste Maria pentru ca ea sa il poata naste pe Iisus! atunci a avut loc o minune!
nu poti argumenta rational ceva miraculos!

| Moisie explică (pentru Mariiaaaa):

Miraculoasa este doar Sfanta Prostie!
Daca tu imi arati unde in Biblie scrie PORCARIA pe care o spui tu, eu manc fiecare pagina a Bibliei chiar daca tu o ungi cu fecale!
Dar daca nu se gaseste in Biblie enormitatea debitata de tine, atunci zi ce sa fac cu tine?