| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa pun o intrebare... nu ma intrebati de ce, eu ma sufoc daca nu pun nici o intrebare. Sunt o fiinta intrebatoare.
Asa ca ma gandesc sa pun una la Religie, ca aici am observat ca sunt spiritele cele mai infierbantate. Ori spiritele infierbantate, m-a invatat bunica mea, se numesc "draci". Alea fierbinti, "dracoaice", a completat bunicul. Eu am intrebat atunci daca bunica e un inger, el s-a enervat si mi-a dat cu Biblia in cap.
Boon, deci religia ortodoxa mi-a intrat bine la cap de atunci. Ideea e clara: trebuie sa fim niste spirite caldute, nu infierbantate. Asa ca azi pun si eu intrebarea mea calduta, si sper sa nu va certati intre voi printre raspunsuri, ca la celalalte intrebari. Daca vreti sa va certati cu cineva, certati-va cu mine, desi va anunt ca nu e prea crestineste sa te certi. Si nici prea atee nu este cearta, stiindu-se ca ateii oricum n-au motive de cearta, sau chiar de bataie, pen'ca "bataia e rupta din rai". De unde si intrebarea mea de azi:
De ce e bataia rupta din rai?

13 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Pentru ca dumnezeu a fost campion mondial la judo.

| dragos9234 a răspuns:

Apropo,de ce ai picioarele asa paroase?

| Archdaemon a răspuns (pentru dragos9234):

E pisica inteligentule.

| dragos9234 a răspuns (pentru Archdaemon):

Serios? Nu imi puteam da seama.

| anonim_4396 explică (pentru dragos9234):

Nu, nu e pisica. E motan!
Chiar, intotdeauna m-am intrebat de ce trebuie sa punem doar moaca de pisica la avatar, ca de exemplu, cand ne uitam la o femeie, ne cade mereu privirea spre decolteu, fese si picioare. N-ai vazut cate femei sunt complexate de fundul si TZaTZele lor, comparativ cu cate sunt complexate de moaca lor?!
Zi mersi ca n-am pus oo-le de la motanul meu in avatar, sa ii identificati si sexul rolling on the floor rolling on the floor

| dragos9234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pune-le nu mai sta ca iar face cineva confuzie si crede ca este o pisica.

| Asan_Olgun_1980 a răspuns:

Recomand Funda pentru tine, dar ar trebui sa explici si de unde aceasta zicala, ca sa identificam pe cei agresivi si prosti.

| anonim_4396 explică (pentru Asan_Olgun_1980):

Auzi, offtopic, de ce ai nume de arab (parca si ochelari)si le "canti" bine de prin religia crestina?

| Asan_Olgun_1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti atat de ''destept'' incat spui ca am nume de arab happy numele este pur de turc, da am si ochelari...iar ''de ce-urile'' punele-o preotiilor.

| anonim_4396 explică (pentru Asan_Olgun_1980):

Ai dreptate! My bad! Am vrut sa zic "mulsuman", nu arab, sorry!
Mie imi place tare cum scrii si cum filozofezi. Se vede ca te preocupa studiul religios... de unde esti, cu ce te ocupi?
PS. am fost la Istanbul acum o luna, si am mancat la baclavale si rahat de la Koska de am crezut ca pleznesc! Da' am vazut si sabia lui Stefan cel Mare, haremul, mi-am luat si o geaca meseriasa, imitatie Burberry, ce mai, par la fel de mafiot ca si tine, cu ochelarii aia Police...

| Asan_Olgun_1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ochelarii nu sunt Police, iar ai gresit happy

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Pentru că Dumnezeu e unul din cele mai violente şi răzbunătoare personaje de basm.