| Alex0000 a întrebat:

Trezitiva! Iadul este REAL, pocaitiva (indepartativa de la pacatele voastre) cautati-L pe Dumnezeu in rugaciune!

Iisus a spus ca oricine se uita la o femeie poftind-o a si preacurvit cu ea in inima lui.

De asemenea scrie in Biblie ca oricine se manie pe fratele sau ori pe sora sa si ii spune : Netrebnicule! sau Nebunule! e vrednic de gheena focului (iad) si e vazut ca un fel de criminal.

Pornografia, masturbarea, fumatul, drogurile, bautul prea mult, sa fi betiv, sunt pacate astea.

un singur pacat te poate costa eternitatea, o singura minciuna, un singur furt.

Rugativa la Dumnezeu sa va elibereze de la pacatele acelea. El va elibereaza, rugativa sa va dea o inima noua, curata. Pocaitiva din toata inima! Facetio din toata inima!

16 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Ho ba! Mai usor cu propaganda religioasa ca nu asa se procedeaza.

| doctorandus a răspuns:

Pofta sexuala apare in creierul reptilian, asupra caruia mintea constienta nu are control (nu poate decat sa-i refuze indeplinirea poftelor, dupa ce ele apar in constienta). Asa ca daca zici ca nu poftesti sexual pe altii/altele te minti singur sau esti anormal din punct de vedere psihiatric (nu mai ai suficienta serotonina pentru a functiona normal).

| Dash a răspuns:

Bine.

| RAY a răspuns:

Un consult medical nu ar strica dar e sambata banuiesc ca doctorul are liber

| FoarteLetargic a răspuns:

Si daca te rogi, ce rost are? Cand am avut nevoie de el, nu a fost acolo, sau poate nu l-am vazut eu, cine stie? Problema e ca noi credem in Dumnezeu si in Lumina Divina fara sa stim de ce. Suntem de mici educati asa. Treziti-va la realitate! Chiar nu va uitati in jurul vostru deloc? Oare asa vrea Dumnezeu sa fim?

| DyNo a răspuns:

''Iisus a spus ca oricine se uita la o femeie poftind-o a si preacurvit cu ea in inima lui.'' - inseamna ca si tu ai ''precurvit'' deoarece ori esti sau ai fost la varsta adolescentei cand instinctul de reproducere este foarte puternic, deci... e imposibil sa nu ''poftesti'' un pic dintr-o fata/ femeie, in caz ca esti baiat si invers in caz ca esti fata. Din ce spui tu, pentru a scapa de iad ar trebui sa ne calugarim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Alex n-o sa-i poti schimba si sincer ma doare inima cand ii vad asa de imppietriti dar asa au fost si pe vremea lui Isus si nu are rost sa le mai spui.

| 1Mihai1 a răspuns:

De acord cu tine! Dar văd că nu vrem să acceptăm...

| eurynomus a răspuns:

Ai dreptate, iadul e in Real k au preturi mari se cand sunt promotii e eingesuiala in rest nu ma pot pronunta laughing

| lolium a răspuns:

Exagerezi! ia-o mai usor

| NoShit a răspuns:

Ce religie ai?

| LikeACandyxD a răspuns:

Dar daca minciuna o folosesti ca sa acoperi o mare greseala care te costa scump si minciuna e mica? Sau daca minciuna e in folosul tuturor pe viitor si al tau? Tot pacat este chiar daca te rogi la Dumnezeu sa te ierte?

| mihay88 a răspuns:

Cred ca ai cam gresit site-ul...