| Alex0000 a întrebat:

Trezitiva! Iadul este REAL, pocaitiva (indepartativa de la pacatele voastre) cautati-L pe Dumnezeu in rugaciune!
Iisus a spus ca oricine se uita la o femeie poftind-o a si preacurvit cu ea in inima lui.
De asemenea scrie in Biblie ca oricine se manie pe fratele sau ori pe sora sa si ii spune : Netrebnicule! sau Nebunule! e vrednic de gheena focului (iad) si e vazut ca un fel de criminal.
Pornografia, masturbarea, fumatul, drogurile, bautul prea mult, sa fi betiv, sunt pacate astea.
un singur pacat te poate costa eternitatea, o singura minciuna, un singur furt.
Rugativa la Dumnezeu sa va elibereze de la pacatele acelea. El va elibereaza, rugativa sa va dea o inima noua, curata. Pocaitiva din toata inima! Facetio din toata inima!

1 răspuns:
| MarianWLF a răspuns:

Bine pentru mine e de ajuns sa fiu ortodox, stiu ca iadul este real, oricine se enerveaza macar odata pe sora sau fratele lui, oricine s-a uitat macar odata in viata la filme porno, oricine s-a masturbat macar odata in viata, deci ar insemna ca ar trebui sa ajungem toti in iad doar daca am facut-o odata in viata? Nu prea cred.
Eu nu am nimic cu tine nici cu religia voastra nu-mi pasa, dar spune-mi si mie de ce ne tot vin pocaitii la usa adica lumea daca vrea sa se pocaiasca ar trebui sa o faca din propria voina nu sa fie influentati!
Ce parere ai despre asta?