| anonim_4396 a întrebat:

Ultima intrebare pe azi, am auzit ca pisicile negre sunt posedate de satana, sami duc pisica la biserica la care biserica s-o duc ortodoxa, catolica sau la penticostali? daca se hotareste sa faca botezul dar i frica de apa cum o bag in apa? sai pun biblia so citesca de pe acum?

23 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Mai bine du o la veterinar. Sau psiholog... oameni, animale, tot pacolo la nivel de mentalitate.

| Varahil a răspuns:

Am auzit ca la agnostici primesc pisici... poti sa incerci acolo!

| AnghelB a răspuns:

Ba, tu nu te ocupai cu tampoane?

Si cu manele?

Si ti-am raportat si toate intrebarile tale.

IRELEVANTE

| anonim_4396 explică (pentru AnghelB):

Sarantocule ai ciuda mare pe manelisti

| soimos a răspuns:

Poi parerea mea este ca daca e posedata de satana, nu mai trebuie sa o botezi ca nu are rost!
deja faptul ca e posedata e ca si cum ar fi botezata, deci nu mai are rost sa o botezi!

| wforweirdo a răspuns:

Eu am auzit că satana poate intra în obiectele negre, vezi aruncă tot ce-i negru, aruncă-ți și pisica... poate va încerca să te omoare:s

| SadBoyForever a răspuns:

Esti tare omule rolling on the floor

| Romanian a răspuns:

Sa-ti rapund cum trebuie, lasand la o parte faptul ca incerci sa batjocoresti religia crestina.Animalele nu au suflet, deci, nu pot fi posedate.Crestinilor le este interzis sa creada in superstitii.Este o blasfemie sa aduci un animal in biserica cu astfel de scopuri.Preotii care efecteaza astfel de slujbe animaalelor isi vor pierde harul si inclusiv dreptul moral si crestinesc de a mai practica aceasta meserie duhovniceasca.Iti mai spun inca ceva.Vad ca in avatar afisezi simbolul iluminatti,aflat pe bacnota de un dolar,deci, probabil stii ceva despre societati secrete, conspiratii si sistemul mondial.Iti spun eu de pe acum ca nu stii absolut nimic folositor.Si din pacate,nici nu cred ca vei sti ceva, avand in vedere ca nu vei putea niciodata sa ajungi la crtile interzise, si nici nu stii sa filtrezi informatiile.Nu te amagi singur.

| soimos a răspuns (pentru Romanian):

> Animalele nu au suflet, deci, nu pot fi posedate<

Ma da prostovan mai esti, mai degraba nu ai tu minte, dar toate animalele au suflet, ma boule!

| Romanian a răspuns (pentru soimos):

Sincer sa fiu,incultura ta ma inspaimanta,iar nestiinta ta covarsitoare e o dovada a indobitocirii populatiei din ziua de astazi. Unde, Doamne iarta-ma, scrie in Biblie ca animalele au suflet.Fiindca,din moment ce crezi in suflet,crezi si intr-o divinitate,iar acea divinitate in care crezi tu banuiesc ca e Dumnezeu. Unde scrie in Biblie ca animalele ce "au sufletul curat de pacate" vor intra in Rai? Te rog,documenteaza-te mai bine inainte de a te face de ras cu prostia ta pe internet. Minte e imposibil sa nu am,dar eu banuiesc ca ai vorbit la figurat,chiar daca nu ai gandit bine ce vrei sa exprimi,asa ca am sa trec cu vederea asta.Te rog frumos,nu mai face de ras ratiunea umana, postand astfel de remarci rusinoase, care sunt rezultate ale inculturii tale pe partea de materie intelectuala si spirituala teologica.Si de asemenea,nu mai posta blasfemii la adresa intregii crestinatati, afirmand ca animalele au suflet, dar oferit doar oamenilor.Caci daca ar avea suflet,ar avea sentimente adevarate. Daca ar avea sentimente adevarate,si nu doar instincte,atunci ar trebui sa primeasca si ratiune, pentru a-si folosi sentimentele, precum si pentru a-si expune sufletul in faptele lor.Asa ceva nu se intampla, asa ca teoria ta eretica e doar o prostie de moment, sper eu.De asemenea,sper ca limbajul meu elocvat si cult de "prostalau",asa cum binevoiesti sa ma etichetezi,sa nu fie prea complicat pentru intelectul tau primitiv,dar,din moment ce stii sa citesti si sa scrii, banuiesc ca vei intelege tot ce am scris. Daca nu, exista DEX.De asemenea,sper ca ai realizat ca persoana ce a pus aceasta intrebare a dorit sa-si bata joc in mod deliberat de religia crestina,religia in care au crescut stramosii lui,si pe care,in mod sarcasmic,o calca in picioare,intinand astfel memoria stramosilor sai. Sper ca ai sa realizezi cat de mult ai jignit ratiunea umana,precum si intreaga comunitate crestina,in primul rand dand sfaturi pentru "botezul evident crestin al unei pisici",in al doilea rand,afirmand ca animalele au suflet,suflet pentru care Iisus Hristos s-a sacrificat,pentru ca acel suflet,al oricarui om,sa aiba posibilitatea de a-si castiga locul in Rai.Tu practic jignesti intreaga amintire a Lui Iisus Hristos, a muncii Lui pe pamant, precum si a intregului rol al sacrificiului Sau.Amin!

| soimos a răspuns (pentru Romanian):

>Doamne iarta-ma, scrie in Biblie ca animalele au suflet<
Ma da mare bou mai esti!
Da ce Biblia este un manual de stiinte ma prostovane?
Pai daca esti prea redus la bibilica ca sa te documentezi singur, atunci intreaba si tu un specialist in domeniu.
Isus s-a sacrificat doar pentru vite, oamenii aveau ca detergent pentru spalarea pacatelor sangele vitelor sacrificate!

| Romanian a răspuns (pentru soimos):

Scrie in Biblie? Atunci poate binevoiesti sa-mi si arati.Niciodata nu am considerat Biblia drept un manual de stiinte,si nici nu stiu de unde ai tras aceasta concluzie, dar, cam asa se intampla cand incepi sa halucinezi din cauza rusinii de a nu avea dreptate.Si nu sunt prea redus la "biblica",crede-ma,educatia mea religioasa nu se reduce doar la biblie.Iar aici,nu exista specialisti in domeniu,exista doar calugari intelepti,pustnici intelepti si preoti intelepti.Dar,din nou,nu faci decat sa dovedesti ceea ce am mentionat inainte despre intelectul tau.Apropo,daca in repertoriul tau de injuraturi primitive,doar cuvantul bou il detii,atunci inseamna ca trebuie sa-ti revizionezi chiar si cunostiintele intr-un domeniu destinat incultilor,mai exact,domeniul pseudo-lingvistic al injuraturilor "de la coada vacii" si "de la coltul blocului".Cat despre ultima propozitie,nu stiu sigur ce vrei sa-mi comunici,eu nu inteleg jargonul persoanelor cu IQ-ul asemanator cu cel a unei pungi de cipsuri si cu intelect de manelar. Daca cumva e o propozitie codificata,provenita din acest tip de jargon destinat incultilor, te-as ruga frumos sa mi-l traduci intr-un limbaj care poate fi inteles si de o fiinta umana. Oricum, nici de data aceasta nu incetezi sa ma uimesti.Am mai vazut oameni inculti, dar nici unul care sa se creada destept combinand religia cu incultura.Cred ca tocmai am descoperit un specimen nou,care apartine de specia "eretici din nestiinta",rasa "homini prostsapiens religiosus".Si,sa nu uit,chiar si comparand limbajul tau scris de lemn,cu cel al meu, ma indreptateste pe mine mai mult sa folosesc cuvantul "prostovan". Pana data viitoare, iti doresc intelepciune!

| soimos a răspuns (pentru Romanian):

Du te ma si te peesha ca esti galben!

| Romanian a răspuns (pentru soimos):

Da,un raspuns asteptat din partea unei persoane inculte ca si tine.Nu cred ca mai ai ce discuta cu mine.Du-te la nani, sa ti se odihneasca creierul acela, vad ca deja nu mai poate procesa informatiile ce ti le ofer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti ridicol si te agiti degeaba.nu ai nici haz, nici sare nici piper.lasa-ne si revin-o alta data.cand se va mai uita.acum e prea devreme.de abia ai venit si ai si dat cu bata in balta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima intrebare pe azi, am auzit ca pisicile negre sunt posedate de satana, sami duc pisica la biserica la care biserica s-o duc ortodoxa, catolica sau la penticostali? daca se hotareste sa faca botezul dar i frica de apa cum o bag in apa? sai pun biblia so citesca de pe acum?

| StewartCassie a răspuns:

Doamne fereste! :-)). Tu crezi orice tampit de la coltul strazii? Fii serios :-). Tu o sa omori pisica aia. Posedat ii capu' lu' aia care zic asa ceva despre pisici. Ce repede pui botu' copile. Mai bine du-te tu la biserica sa-ti faca botez :-)). Lasa pisica in pace!

| JustDoIt456 a răspuns:

Baii inteligentule laughing

| Rebecadulcic a răspuns:

Cati ani ai? cum adica sa botezezi pisica? Ceia ce spui tu acum ca pisicile negre sunt posedate este un mit provenit de la faptul ca daca vezi o pisica neagra iti aduce ghinion.Nu exista pisici posedate si mai bine nu mergi cu pisica la nici o biserica, te vor crede nebunlaughing. Pisicile negre nu sunt posedate! A si pisicile nu citesc...

| anonim_4396 explică (pentru Rebecadulcic):

In evul mediu daca o femeie avea o pisica neagra demoni din pisica intra in acea femeie citeste istora mii de fremeii au ars pentru asfel de prosti

| StewartCassie a răspuns (pentru anonim_4396):

Heloo! :-))) In ''evul mediu''! Clar, aia au fost demodati :-))). Istorii, legende=prostii! :-))). Am si colege care au pisici negre, Doamne :-)). Gandeste logic

| Rebecadulcic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, si tot, atunci un om destept era considerat vrajitor si ars de viu

| unknownk a răspuns:

Woooow! stai putin.nu exista pisici posedate.nu trebuie sa o duci la nicio biserica...asta e doar o superstitie. pisica ta e o pisica normala chiar daca e neagra, stai linistit/a.