| banmole5 a întrebat:

Un barbat poate trai fara sex? In cartea biblica Leveticul este scris ca poate. Voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Cum a spus si halogen, poate, ca nu e ca aerul, apa si mancarea. Dar pentru ca poate, asta nu inseamna ca are si vointa sa se abtina.

| halogen001 a răspuns:

Poate. Sexul nu e ca aerul, apa si mancarea.

| banmole5 explică (pentru halogen001):

Dumnezeu a proiectat mecanismul polutiei nocturne la barbat. Isus nu a spus ca eunucii spirituali s-ar imbolnavi. Eunucul spiritual e cel care din motive religioase nu foloseste ce are.

| CostinAlamariu a răspuns:

Logic. Orice copil de clasa a 4-a care a facut biologie stie asta. E trist ca înca se pun intrebari de genul.

| Werrich a răspuns:

Poate trai fara sex, nu este esential pentru existenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca este asexual. Eu am incercat o perioada mai lunga si nu prea recomand asa ceva

| banmole5 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie rugaciune. Cand Dumnezeu da duh sfant omul poate sa-l iubeasca cu toata mintea, cu tot sufletul si cu toata inima. Sunt duhuri invizibile dar foarte puternice. Oamenii sunt ca niste carcase in care pot salaslui felurite duhuri. Treaba cu exorcizarea e o prostie. Cand Isus alunga demoni omul in cauza isi dorea sa scape de sub influenta lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru banmole5):

Amin!

| h379m3973423 a răspuns:

Da.
De femeie zice că dorințele ei se vor ține după bărbat, dar invers nu zice nimic.
Tot femeile se duceau la filozof să se plângă că se simt rău, anxioase, aflându-se remediul: sexul de care duceau lipsă.
Și tot femeile se plângeau la doctor din același motiv prin secolul XIX, inventându-se vibratorul.
În Biblie este înregistrată o poruncă dată unui bărbat(te las pe tine să cauți) să se ducă să se ocupe de nevastă-sa ca să nu simtă că este neglijată. Cred că îți dai seama la ce se referea.

Bărbații nu pățesc nimic dacă duc lipsă de sex, poate doar sunt mai puțin încrezători când vine vorba de o relație, însă unei femei care duce lipsă poate chiar înnebuni(și o spun pentru că am văzut, am văzut cum o femeie fără bărbat care a crezut că în sfârșit are o șansă cu cineva într-un hotel(deci așa de mult decăzuse încât a acceptat acea invitație de la unu bătrân) dar nu a fost să fie și s-a schimbat total, a slăbit excesiv, s-a înrăit cumplit, depresie...).

| Gligore2000 a răspuns:

Daca este indoctrinat religios si este iute de mana poate trei si fara.