| Aihao19 a întrebat:

Credeti ca chiar se va intampla Apocalipsa biblica?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred, uite un doc https://openload.co/f/_oVU0Gnvhdo

| DeyCj a răspuns:

Se va întâmpla că e un program ce trebuie să se-ntâmple. Normal că nu identic cum e scris în bibilie, ci și tartorii s-au adaptat la schimbările globale al comportamentului omului, și acești oamnei dețin de la arme energetice la arme climatologice, prin care controlează acest „program" scris cu ură într-o carte despre care nu există dovezi cum că cuvântul unei divinități(mai degrabă negative decât pozitive)

| Steregoi a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru că sunt semne actuale care se întâmplă.

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaY a răspuns:

Fie ca privesti din perspectiva biblica, fie din perspectiva oamenilor de stiinta, e clar ca pamantul nu va avea o finalitate prea buna.

Poloarea, speciile de animale, de pasari care dispar, acest dezechilibru al ecosistemului, egoizmul si individualismul uman si multe alte probleme arata ca planeta noastra nu se indreapta spre o directie buna. Exista o finalitate al acestui sistem de lucruri.

Sper ca ti-a fost util raspunsul meu.

| RoxanaY a răspuns (pentru RoxanaY):

Si apropo, lipsa de solutii la toate problemele enumerate mai sus te fac sa crezi ca lucrurile nu se indrepta intocmai spre bine.

| tannoysound a răspuns:

Prostii si ratatii asteapta sa vina apocalipsa.

| FCSBfana a răspuns:

Eu cred ca va veni curand deoarece o data si o data tot va veni sfarsitul lumii, doar tatal si fiul din imparatia cerurilor stiu data, ora, si cine va supravietui.
Pentru a supravietui trebuie sa ii arati lui Dumnezeu ca ii slujesti lui, ci nu lui Satan si a Demonilor lui, care vor sa aduca rautate pe pamant

| Golyat18 a răspuns (pentru FCSBfana):

In biblie scrie ca doar dzeu stie ziua aceea si nu si fiul.

| Steregoi a răspuns (pentru FCSBfana):

Bine ai grait. Fiul trebuie sa stie si el pentru a se pregati de razboi la Armaghedon cu ingerii lui. Fiul nu stia cand era pe pamant. Fiul nu stie exact ora si ziua dar e pregatit si mai asteapta pe unii din cei 144000 care mai sunt inca pe pamant. Cand ultimul din cei 144000 va muri si va fi transformat si inviat intr-o clipeala Armaghedonul va fi iminent.

| ioana3224 a răspuns (pentru FCSBfana):

Repeti ca un papagal ce ai auzit la popa.
Pune-ti creierul in functiune daca ai asa ceva, ca te comporti ca o baba proasta chiar daca esti un copil.

| ioana3224 a răspuns (pentru Steregoi):

Cat de ratat poti sa fii sa crezi asa ceva?
Iisus a murit de mult, Jehova a fugit si voi mancati ca cat cu tona.

| Steregoi a răspuns (pentru ioana3224):

Nici in cot nu ma doare de jignirile tale. Daca nu sunt amagit de bogatii sunt un ratat? Bogatii sunt amagiti de bogatii pana inchid ochii. Bogatii slujesc bogatiilor si lui Mamona zeul bogatiilor. Ei nu au niciodata liniste. Bogatii sunt goniti de Mamona sau de Diavol pe drumurile publice in goana lor dupa bogatii. Pentru acesta goana ei trebuie sa-si achizitioneze cele mai puternice masini pentru ca Diavolul ii urmareste si ii amageste in permanenta. Cand au o femeie nu apuca sa se bucure de ea ca trebuie sa se duca la alta femeie pentru ca lacomia ii chinuie cu nemultumire si cu tot felul de pofte ce nu si le vor satisface deplin pana vor inchide ochii pentru totdeauna si vesnic. In concluzie, bogatii lumii sunt cei ratati si stapaniti de tot felul de pofte nesatule de care nu se satura niciodata. 1 Timotei 6:9, 10: "Cei ce vor să se îmbogăţească, dimpotrivă, cad în ispită şi în cursă şi în multe pofte nebuneşti şi vătămătoare, ca unele care cufundă pe oameni în ruină şi în pierzare.
10. Că iubirea de argint este rădăcina tuturor relelor şi cei ce au poftit-o cu înfocare au rătăcit de la credinţă, şi s-au străpuns cu multe dureri." laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru Golyat18):

Mai sunt şi copii obraznici care trag cu urechea la ce vorbesc oamenii mari.

| Chesssss a răspuns:

Nu, este o alta minciuna folosita pentru a controla masele de crestini prin frica.
Posibilitatea ca ceva sa se intample cu planeta exsista dar asta din vina noastra ca nu o mentinem ( bombe, poluari, etc. ).

| alina32243 a răspuns:

Ti-ai luat pastilele astazi?