| Vernusio a întrebat:

Credeti ca va veni Apocalipsa biblica in urmatorii 50 de ani sau poate 100 de ani?

16 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Apocalipsa este ACUM.

| danay72 a răspuns:

E mult mai aproape.

| ania a răspuns:

Poate veni și mai reped, oricând important e să-L așteptăm pe Mântuitorul Hrisos, să fi pregătiți oricând.

| ania a răspuns:

Nu mă interesează ce a spus Simeon Haddarsen ci Mesia însuși când a mai fost pe pământ și e consemnat în Noul Testament.

| RAY a răspuns:

Basmele nu devin realitate

| SG1995 a răspuns:

Nu, de 2000 de ani se asteapta tot apocalipsa, aia nu o sa vina prea curand.

| drutzix a răspuns (pentru SG1995):

Crestinismul a fost si mereu va fi un cult apocaliptic.
Ma amuza ca nici macar nu stiu la ce se refera Revelatia

| GoldenZenith a răspuns:

A venit deja de vreo câteva zeci de ori.

| AC4S4 a răspuns:

Citezi din talmud pentru ce? Ce legatura are cu Biblia?

| AC4S4 a răspuns:

Da, e logic. Trebuie sa credem si ce scrie in Talmud pentru ca primii crestini au fost evrei.

| Mclaren12 a răspuns (pentru AC4S4):

Nu este vorba neaparat ca talmudul ar avea vreo legatura cu biblia. Faza este ca talmudul a fost scris de evrei si ne-au aratat in el cat de mult respect au pentru noi. Problema este ca voi indoctrinatilor nu realizati ca evreii au inventat crestinismul cu scopul de a-si avansa agenda comunista si voi crestinii sunteti victimele principale, nu pentru ca ar fi avut ei nu stiu ce revelatie. Au si recunoscut ca v-au inventat zeul.

| Mclaren12 a răspuns:

N-o să vină niciodată pentru că biblia este plină de basme și mituri furate.

| leapșa a răspuns:

Nu.
Bine, cei de la NASA spun ca in urmatorii 50 de ani, e posibil sa fim vizitati de un asteroid, dar cel mai probabil vom avea o tehnologie avansata care sa-l distruga sau sa-i devieze traiectoria.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai4455 a răspuns:

Nu poți știi, poate veni oricând, important este sa fii pregătit