| anonim_4396 a întrebat:

Un om bun isi pune in fata toate defectele si este vazut ca un om rau.Un om rau isi pune in fata toate calitatile si tot ce a mai ramas bun in el si astfel el ajunge sa fie vazut ca o persoana buna.Tu cum procedezi?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu mint.sant asa cum sant.si nicioadata multumit de mine insumi, sau de partea rea si necredincioasa din mine insumi, care imi cere sa practic, raul, pacatul si neascultarea.dar nu ma mint nici pe mine si nici pe cei din jurul meu.asta nu ma face mai bun decat sant altii.nici mai rau.sant un om intre oameni, si iau totul ca atare.

8 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Scopul scuza mijloacele, eu ma adaptez in functie de situatie happy

Un om trebuie sa fie judecat dupa faptele sale, nu aparente pentru ca ele inseala!

Nimic nu este ceea ce pare a fii!

| Iulian922 a răspuns:

Cand consider ca sunt rau, incerc sa-mi aflu toate defectele si incerc sa nu le mai fac.

| EmaS a răspuns:

Important este cum ne vede Dumnezeu, asta conteaza cu adevarat.

| WR104 a răspuns:

Eu sunt o persoana rea dar nu am intentia de a arata altfel decat sunt.
Numai bine!

| dracu14 a răspuns:

Prima varianta

| shadovv a răspuns:

Eu procedez negenralizand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pun in fata toate defectele. E mare prostie. Am incercat sa nu mai fac asta, pentru ca imi trag singura teapa... oamenii sunt foarte rai la primul semn de slabiciune.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sunt conservator.
Pastrez defectele,pentru o perioada de timp,le reabilitez,le prelucrez,apoi le expun, daca am nevoie, bineinteles.
Nu vreau sa fiu vazut nici ca o persoana buna, nici ca una rea.
Ceea ce consider eu defect, pentru multi e o calitate.