| Meme10Memu a întrebat:

Un sistem electronic digital nu poate functiona fara o referinta, fara un generator de ceas intern stabil, neschimbator. La fel si un sistem dotat cu inteligenta artificiala. La fel, guvernele umane n-au cum sa functioneze daca nu se sincronizeaza cu referinta stabila si neschimbatoare sau cu scopul Lui Dumnezeu si principiile Acestuia?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Exista alte tari cu alte religii, care nu cred in Dumnezeu.
Si inca au guvern relativ stabil.

| Meme10Memu explică (pentru PainTech):

Relativ stabil nu inseamna stabil.

| Meme10Memu explică (pentru PainTech):

Nu exista natiune laica sau guvern laic care crede in Dumnezeu. Toate natiunile teritoriale sunt atee si nu au de fapt vreo religie. Toate natiunile globului pamantesc sunt laice.
Singura natiune nelaica a fost Israelul antic pe timpul lui David si Solomon si a altor regi evrei cat timp acestia au ascultat de Dumnezeu.

| PainTech a răspuns (pentru Meme10Memu):

Emiratele arabe unite e o structura chiar religioasa, de exemplu.

| Meme10Memu explică (pentru PainTech):

Inteligenta e atunci cand sunt comparate TOATE informatiile pe baza unor algoritmi rationali, logici. Sa nu le incurcam. Stiinta e doar copy paste.

| PainTech a răspuns (pentru Meme10Memu):

Vezi ca ai incurcat intrebarea, cred ca voiai sa dai raspuns in partea cealalta.

| Meme10Memu explică (pentru PainTech):

Ocolesti raspunsul corect si de aceea te ignor de acum inainte.