| RAY a întrebat:

Un tanar student si-a ucis parintii. Acestea sunt efectele necredintei in Dumnezeu?

as vrea sa vad si eu dovada cum ca acest individ de culoare e un ateu? nici unde nu scrie ca e ateu am cautat pe internet si nu scrie plus ca se stie ca majoritatea persoanelor de culoare sunt religioase
https://www.tpu.ro/......tac-armat/
In a survey in 2007 by the Pew Research Center’s Forum on Religion & Public Life, the African-American population are found to be more religious than the U.S. population as a whole with 87% affiliated to a religion, and 79% saying that "religion is very important in their life",

https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Black_America

nu e frumos sa minti, hai sa vedem Romania http://adevarul.ro/......index.html

14 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Asta e dovada că individul nu are toate țiglele pe casă, mai degrabă tulburări de comportament.Nu înțeleg de ce oamenii fac conexiunea cu credința la indivizi cu minți bolnave.

| Hammurabi a răspuns:

Ce dor mi-era. laughing Bine ai revenit Ray.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Crede-ma ca si mie imi era dor

| AC4S4 a răspuns:

Si romanii spun ca religia este foarte importanta in viata lor. Religia care spune sa iti iubesti semenul ca pe tine insuti. Totusi, uite cate se intampla in tara. Suntem corupti, ne barfim, ne judecam unii pe altii.
Nu e relevanta religia in cazul crimelor. E doar propaganda ca sa se denigreze un anumit grup religios.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Nu toti suntem perfecti, fiecare avem defectele si problemele noastre. Trebuie sa-l lasam pe Dumnezeu sa judece, el stie ce o sa faca cu el.
Conteaza ca e ateu sau credincios? Toti suntem oameni.

14. Multi Imi vor zice in ziua aceea: "Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?"

23. Atunci le voi spune curat: "Niciodata nu v-am cunoscut; departati-va de la Mine, voi toti care lucrati faradelege."

| Gligore a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Nu este nimeni perfect prostalaule.
Biblia este doar pentru prosti.Nu ne intereseaza versetele tale idioate.
La scoala ce note ai?
M-as mira sa treci de 6, si asta la religie unde toata prostimea ia 10.

| RAY explică (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Aloooo tu ai citit intrebarea?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Gligore):

Ms pentru corectare, ai dreptate, m-am exprimat gresit datorita somnului, mai greseste omul. Nu e nimeni perfect.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Gligore):

Iisus Hristos a fost si este perfectwinking

| Golyat18 a răspuns:

Daca omul nu a facut crima in numele religiei chiar daca este aderant unui cult, presa nu e bine sa ne arate religia respectivului pentru ca sa nu denigreze religia acestuia fara un motiv intemeiat.

| RAY explică (pentru Golyat18):

Eu am dovedit ca sansa de a fi ateu este foarte mica, cel care a spus ca era ateu minte grav

| Gligore a răspuns:

Ray ti-am dat un semn ca sa te pocaiesti.
Nu ma intereseaza o religie anume dar alege una in p l m si lasa ateismul.
Cu drag
Dumnezeu

P.S
Data viitoare s-ar putea sa nu mai fiu asa de bland.
Daca nu-mi auzi vocea, efectele se pare ca le simti.
Sa nu zici ca n-ai stiut.

| RAY explică (pentru Gligore):

Dumnezeu si tu esti ateu ma haaaaaaa

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Gligore):

Ce e cu mentalitatea asta de copil? Cati ani ai? Cine te-a educat in halul asta? Numai sa injurati stiti?