| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Unde aș putea să îmi găsesc un loc de muncă unde să nu lucrez sâmbătă, sâmbătă să fie ziua de odihnă cum la alți e duminică la mine să fie sâmbătă ca adventist de ziua a șaptea unde aș putea să îmi găsesc un loc de muncă un job unde să nu lucrez sâmbătă
Dau funda

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Depinde de pregatire si varsta. Incearca sa-mi scrii pe personala sa-ti dau niste idei.

| sublime89 a răspuns:

Stai linistit ca nu e niciun pacat sa lucrezi sambata. Astea sunt superstitii.

| danut a răspuns (pentru sublime89):

Superstitile astea il vor costa viata.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ca adventist de ziua a saptea? Ce este asta? Ca sectant vrei sa spui... Nu vei gasi usor la patronii, programul este foarte strict si in rand cu lumea, adica Duminica liber. Poti cauta un program de 40 ore pe saptamana. Adica 5 zile la 8 ore, 2 sau 3 schimburi.