| Gore_Ana_1984 a întrebat:

Unde credeti ca este GRADINA MAICII DOMNULUI in Romania sau pe Muntele Athos?

Răspuns Câştigător
| vitbsk a răspuns:

În Muntele Athos, dovadă că părintele Arsenie Boca a călătorit până pe Athos pentru a se desăvârși duhovnicește, având o întâlnire cu Maica Domnului care l-a dus la un duhovnic de secol 18 care l-a învățat.

Asta cu România- Grădina Maicii Domnului e o invenție a unui indian Sundar Singh.

Să nu te iei nici după gestul teatral, al lui Papa Ioan Paul al II-lea, care, la sosirea în România, îngenunchea și săruta pământul spunând că e pămînt sfânt.

Astfel de lucruri le făcea și în Africa.

NU VĂ ÎNȘELAȚI, AICI NU E GRĂDINA MAICII DOMNULUI

Sunt prea multe biserici sectare care o necinstesc pe Fecioară.

Deci singurul loc, în care e cinstită, fără cârtire și unanim Maica Domnului e MUNTELE ATHOS.

Bineînțeles că Fecioara Preacurată este apărătoare tuturor ortodocșilor.

Dar Grădina Maicii Domnului, nu poate
fi decât într-un loc salubru, neîmbibat de biserici sectare, hulitoare și eretice la adresa Ei.

Vezi și istoricul sfințeniei Muntelui Athos, sub lucrarea Maicii Domului.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mare e gradina ta, Maica!

| AliGab a răspuns:

Gradina Maicii Domnului este fiecare suflet care o mareste pentru slava Domnului nostru Iisus Hristos.

| Silviuloan a răspuns:

Au auzit ceva legat de Muntele Athos...

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Gradina maicii domnului e in lagarele din Auschwitz!rolling on the floor)