| AvalohAlyn a întrebat:

De ce se spune că Romania e Gradina Maicii Domnului?

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni spunand acest lucru. Cred ca ar trebui sa-ti schimbi sursele de preluare a informatiei.

| mentholinks a răspuns (pentru Ronnix):

Pai daca traiesti doar pe internet.

| mentholinks a răspuns:

Asa se spune, probabil a inventat cineva. Si laptopul meu e computerul lui Isus.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Așa a spus Preasfânta Născătoare de Dumnezeu monahilor de la Bisericani, care voiau să plece în Sfântul Munte Athos, din cauza războaielor, în 1499. "Nu mai mergeţi la Muntele Athos, pentru că şi aici este grădina Mea".
Sursa: basilica.ro

| CapDeSfecla a răspuns:

România e grădina proștilor.