| buzzzzy a întrebat:

Unde e inmormantat Dumnezeu? :/ Vreau sa ma duc in pelerinaj

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este viu in vecii vecilor.El este in cer, iar la dreapta Lui, Domnul Isus.Mormantul lui Isus este gol.El se afla la Ierusalim.

Răspuns utilizator avertizat
| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru Mitch):

Esti cam prost, in fiecare tara se scrie altfel adaptat la dialectul tarii respective

Isus din Nazaret sau Iisus (în aramaică ישוע, Ieșu, în ebraică יֵשׁוּעַ‎, Ieșua arhaic Iehoșua, grecizat Ἰησοῦς, Iesous, latinizat Iesus;
http://ro.wikipedia.org/wiki/Isus_din_Nazaret

daca scriam Jesus, imi faceai repros ca am scris gresit. Satan fie cu tine cand te apleci!

Răspuns utilizator avertizat
| iEmonel a răspuns:

Inca nu am murit.

| calitateSuperioara0000 a răspuns:

Niciunde...

| Cristianne a răspuns:

Ție ți se pare că-s moartă?straight face

| klau95 a răspuns:

Sa-ti dea Dumnezeu bube in c*r si maini mici sa nu te poti scarpina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru klau95):

Să îţi dea dumnezeu testicule în talpă şi ţepi în palmă.

| mada_4477 a răspuns:

Scuze dar chiar esti nebun. Dumnezeu nu e ingropat nicaieri,, Dumnezeu e lumina necreata" citeste mai mult,,, si vei afla multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare, ca nu mai e mult si vei face saltul cel mare ajungand la stapanul pe care cu credinta l-ai slujit.te vei bucura de gratiile luyi dupa cum te-ai invrednicit. felicitauri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E la mine in curte / am sa-i fac inmormantarea maine vi si tu cu un vin bine

Răspuns utilizator avertizat
| xViiruus a răspuns:

Dumnezeu nu este mort. Nu este inmormantat. Dar poti merge la mormantul lui Iisus Hristos care este in Isdrael, Ierusalim. Fundiita?