| Csenii a întrebat:

Unde pot gasi secte sataniste si locuri ciudate / bantuite in constanta? P.S. fara alte comentarii, jigniri sau injuraturi etc, care nu-si au rostu`.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locatii bantuitethinking cred ca asa ceva gasesti in locuri in care au avut loc crime. Sunt spirite neodihnite.

| Duhovnicul a răspuns:

Nu prea cred ca vei gasi locuri bantuite, deorece nu exista asa ceva.
Poti gasi locuri " ciudate " chiar pe la tine prin oras. Cauta pe internet!
Eu sunt pasionat de explorare urbana, si cutreier orasul pentru a gasi locuri interesante de care nu stie multa lume.
Aceste sunt fabrici, uzine abandonate; cimitire, monumente necunoscute, ruine etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duhovnicul):

Cei mai multi asemenea tie ignora fiorul groazei spunand ca e autosugestialaughing

| RAY a răspuns (pentru Duhovnicul):

Pe bune?

| Duhovnicul a răspuns (pentru RAY):

Da, de ce? happy
Nu ti se pare interesant?

| Polaris a răspuns (pentru anonim_4396):

E autosugestie. Credința e autosugestie. Fericirea e autosugestie. Realitatea poate fi la fel de bine autosugestie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polaris):

Cu alte cuvinte, realitatea nu exista, atunci tu nu existi. Daca as avea o as fel de conceptie despre lume, m-as sincide deoarece nu exist.

| Polaris a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nimic care să-mi confirme existența ta empirică și nimic care să-ți confirme existența mea.
Nici nu putem defini realitatea când palpabilitatea ei pâlpâie la fiecare colț.
Aș putea la fel de bine să mă sinucid dacă n-aș așa fascinat de sentimentul ăsta antitetic de existență-inexistență.
...Să exiști e ciudat, a observat cineva? :/