| EvangelineDS a întrebat:

Unde scrie in biblie ca e pacat sa asculti muzica rock?

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| reihiuke a răspuns:

Nu scrie. Trebuie sa deduci tu.

| dracu14 a răspuns:

Nu stiu si nici nu-mi pasa...\m/

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu zice de muzica dar muzica trebuie sa fie spre lauda lui Dumnezeu, si rockul provine de la satan.

| dragos9234 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Serios?
Unde scrie ca rockul vine de la satan?

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu scrie \m/

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Da-mi exemplu de 2 melodii rock in care esti intemnat sa injuri si sa faci pacate.

| Aneurysm a răspuns:

Dar Dumnezeu nu există şi dac-ar fi ne-ar urî pe toţi.
*începe cearta*

| doctorandus a răspuns:

Nicaieri. Exista si white metal (adica heavy metal crestin).

| marinavacaras a răspuns:

Poate ca in viata paminteasca ai preferinte ce nu ar trebui sa existe.Cel rau mereu incearca sa duca omenirea de la calea cea dreapta asa ca nu te lua dus de ispita caci daca o vei face iti vei pierde sufletul.

| EvangelineDS explică:

Taci si prima data da exemple de melodii si dupa vorbesti.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Eu nu ascult rock.
Dar nici nu cred ca exista melodii rock asa cum le-ai descris tu.

| dragos9234 a răspuns:

Eu cred ca tu referi la altceva, in nici un caz nu la rock.

| Inferno a răspuns (pentru dragos9234):

"Dar nici nu cred ca exista melodii rock asa cum le-ai descris tu. " Cum Rock-ul a fost muzica satanica ar fi un miracol ca astazi sa nuse fi pastrat afinitatea pentru origini.

| EvangelineDS explică:

Da-mi un exemplu de macar 5 melodii de la artisti diferiti sau nu le-ai gasit inca?

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Unde scrie ca pe atunci exista muzica rock?

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

De ce îţi pasă?
Nu ar trebui dar probabil că tu te duci la biserică în fiecare duminică şi acasă Metallica Rulz.

| EvangelineDS explică (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Nu e adevarat.eu eram doar curioasa din cauza faptului ca multi spun ca e pacat si vroiam sa stiu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru dragos9234):

Nu exista asa ceva ca un crestin sa asculte muzica rock.
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
My Testimony Working In The Music Industry "The Music Industry Exposed"
Rock? Don't delude yourself!
http://www.youtube.com/watch?v=K9NterPXA0A
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pDvzNtMwHaw

| anonymosul a răspuns (pentru EvangelineDS):

Ba asta iti dau exemple de peste 100 de melodii, trupe de rock heavy metal crestin... unul singur Skillet cu melodiile comatose, hero, come on to the future etc.
decat rockul gothic este mai "satanis"...acolo se vorbeste despre strigoi, zombii si alte din astea
Voi nu stiti ce vorbiti... unde scrie ca Dumnezeu asculta manele?
Lui Dumnezeu nu-i pasa ce ascultam, ci ce facem