| anonim_4396 a întrebat:

Unde te poti spovedi/ marturisi online sau, mai ales la telefon?
As dori un numar de telefon al unui slujitor serios al Bisericii, indiferent de confesiune pe care sa il gasesc pe un site pe net unde se fac marturisiri telefonice! Exista asa ceva? Ma puteti ajuta?

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are efect. Confesiunea presupune interacțiune cu transmiterea reciprocă de informație explicită și implicită. Altfel sunt telefoane la care poți să te confezezi la roboți inteligenți, doar să cauți.

| relian a răspuns:

Te spovedesc eu laughing Iti las numarul in privat daca esti curioasa.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Doar ca de data asta chiar vorbeam serios.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu la fel, te poti spovedi si unui strain, tot spovedire se numeste.
De regula oamenii is varsa problemele mult mai bine in fata unui necunoscut, asa se usureaza, se descarca.
Dar daca tu tii neaparat cu poipa si tot tacimu, mergi la biserica, cauta popa online, cine stie or baga asa ceva si aia, online, la telefon, dar banui ca trebuie sai platesti laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

M-am prins! Tu de fapt vrei ca Rosa sa se spovedeasca sub patrahirul tau laughing dar e o problema, eu nu sunt Rosalia!

Nu suntem una si aceeasi persoana, nu avem " conturi comune " cum sustii tu pe aici, si asta poate sa confirme usor si public admina!, chiar o rog!, nici fantezii sau probleme asemanatoare si nici aceleasi pacate laughing

Eu nu ispitesc preotii sau slujitorii Bisericii, cu atat mai mult pe cei casatoriti!, nu -mi plac femeile si nici nu am facut sau intentionez sa fac s*x oral cuiva, vreodata!
Deci, de ce ma consideri Rosalia?

Si mai interesant de unde ai ajuns tu la concluzia ca pacatul meu sau unul din ele ar fi acesta? Esti si tu cumva obsedat de sexul oral precum Rosalia? Pentru ca doar asa se explica, in special de ce ii doresti numarul laughing

Cat despre acel barbat, ai inteles total gresit!, sotia lui nu mai era in aceasta lume cand am inceput sa discutam la telefon.
Iar cat despre parut rau, de ce mi-ar parea?! Daca stii ca nu poti iubi o persoana, de ce ti-ar parea rau ca nu ai ramas langa ea?

Chiar nu inteleg ce legatura au toate astea, poti sa explici?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Era vorba de spovedit, si cand vorbesti cu un strain si povestesti ce ti s-a intamplat sau ce ai pe suflet, tot spovedit se numeste.

Nu vad legatura intrebarii de aici cu ce spui tu Rosalia fata cuminte si devreme acasa laughing
Nu stiu despre ce orale vorbesti, eu nu-s obsedat de oral. Eu am spus de rosalia ca esti tu, pentru ca aveti f multe in comun, va exprimati la fel, aveti chiar aceleasi cuvinte, expresii uneori.

In sf daca nu esti tu Rosalia sa fii sanatoasa, spovedestete la popa unde crezi tu si aia e tot.
Dar vezi nu uita sa-i spui ca stai pe TPU si ca ai mai multe conturi pe aici, ca ai personalitati multimple etc laughing daca o intelege ala cei spui.

Dar eu zic sa stai linistita, mai bine baga un sex ceva si te linistesti stii cum? Nici nu stii cit de minunat o sa te simti laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ti-am mai spus si repet : nu-s Rosalia!
Nu am conturi multiple pe aici nici nu sufar de personalitati multiple!
Eu sunt doar Pufuleti, nu altcineva!
Admina cred ca ar fi cea mai in masura sa explice cum stau lucrurile!

REPET ( ca se pare ca nu vrei sau nu poti sa intelegi)! : eu nu sunt obsedata de sexul oral, nici nu am incercat nici nu-s curioasa!, nu am avut fantezii sau relatii cu preoti sau femei... deci de unde concluzia ca as fi Rosalia?

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Incepe sa devina enervanta aceasta comparatie si nici nu inteleg de ce anume crezi ca as fi ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-am ispitit niciodată vreun preot și nici vreun bărbat căsătorit. Da. Unii bărbați căsătoriți au vrut să mă ispitească ei pe mine, dar nu le-am dat curs.
Nu-s obsedata de sexul oral. Doar teoretic curioasă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci nu-i mai răspunde. Lasa-l sa creadă ce vrea. Pe mine mă amuză adesea. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar ai spus ca ai fost indragostita de un preot casatorit care nu ti-a corespuns si de sefa ta pentru care facusesi o obsesie si cu care povesteai ca ai avut o aventura amoroasa si care tot casatorita era.
Sau nu esti tu aceeasi Rosa?

Teoretic curioasa?!
De ce ai fi curioasa daca nu doresti sa pui nimic in practica? si ziceai ceva iar de un barbat casatorit happy...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai ca eu vreau sa lamuresc lucrurile tocmai pentru clarificarea situatiei

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu poti nici la telefon nici la online. Spovedania se face doar față în față sau nu se face deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îincearca pe https://moldovacrestina.md/ la pastorul Vasile Filat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa tare s-au modernizat popii?hee hee

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sper ca da happy

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Cea mai Adevărată și buna cale să-ți mărturisești tot ce ai pe inima este fața de el în inima ta în gândul tău în intenția ta trebuie sa fie fața de el spune-i tot ce ai pe inima lui Dumnezeu o săte asculte și o să-ți deschisa un drum în viață pe care îl meriți unele fapte unul greșeli și rele cu buna voința și conștința care se fac sunt grele căci răul cu intenție și bună voință și conștință este un păcat pe care e greu... EL spune nu veni la mine cu păcatul omului nevinovat cu păcatul omului cinstit nu veni cu răutate bună dorita și voită nu-ți întoarce spatele omului loial și cu inima curată nu-ți bate joc de viața și pâinea nimănui nu-ți bate joc de omul care îți vrea doar binele căci nici eu nu pot ierta ce acel om a trăit și văzut de la omul cu buna voința si răutate în el știind ca eu exist și totuși a făcut rău știind ca eu vad ascult si știu și tot face rău și tot se hrănește cu răul făcut altor oamenii... Dumeezeu este sus Petru toți da el rabdă rabdă rabdă și când vede și știe și aude ca tot rău face cu buna voința și își dorește cu buna intenție acelui om îi aruncă pe umeri tot răul făcut si cei dat de Dumnezeu greu. Foarte greu dacă ajungi să-l rânești în așa hal încât să-ți pună pe umeri răul făcut altor oamenii nevinovați acel om nu știu dacă se va mai alege ceva de el căci știind de știind ca el există cu Adevărat și îți dorești rău vrei sa faci rău cu buna intenți și voință știind ca el te vede tot ce faci pe unde mergi pe unde umbli ce gânduri ai ce intenți ai el știe nu-i scapă nimic și totuși trecând cu vederea la toate asta și faci rău atunci de rău vei avea parte și nu-ți doresc să-l rânesti în așa hal să-ți arunca pe umeri toate păcatele căci atunci nu-i bine.