| navarre a întrebat:

Urmariti cat de ipocriti si parsivi pot fi popii!
http://www.youtube.com/watch?v=1D7Peb4XfGI&feature=youtu .be
De retinut este ca biblia iudeo-crestina, este la loc de frunte pe masa ritualurilor masonice, foarte multe dintre ele(ritualuri) desfasurandu-se in biserici si catredrale ortodoxe!
Deci ipocrizie pe fata, fara ocolisuri!
Oare ce si cat mai trebuie romanului sa i se demonstreze ca religia nu este decat o metoda de manipulare, si nu are nimic asa zis,, sfant"!
Sa fie clar : Divinitatea este,, ceva", si religia este ALTCEVA!
http://laurentiudumitru.ro/......timisoara/

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Ai dreptate, nici Dumnezeu nu suporta atitudinea ipocrita pe care o afiseaza popi, de fapt religia este cea mai buna metoda de a manipula oameni, si chiar si Biblia in Apocalipsa 18:1-8 vorbeste despre religia falsa ca fiind Babilonul cel Mare si ne indeamna sa nu avem legatura cu ea. Dumnezeu este dezgustat de atitudinea celor care se folosesc de religie pentru a avea parte de castiguri necinstite. Dar tot in Biblie gasim si cum putem identifica religia care face ce este drept si corect inaintea lui si sunt aratate unele indicii.Ioan13:34,35 in primul rand manifesta iubire neegoista fata de oameni.Si tot ce fac este benevol nu sunt platiti pentru ca Isus a zis,, gratis ati primit, gratis dati.''

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dragul meu, spune-mi tu daca se merita ca din cauza unora ca ei sa pierzi tu vesnicia lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat