| Temistoclesss a întrebat:

Urmariti cum cel mai mare,, profet" al lui Yahweh, acelaşi Moise, socotea femeile drept pradă de război. Doar pe cele virgine, celălalte (alături de copii) trebuind să moară:
„Atunci s-a mâniat Moise pe căpeteniile oştirii, pe căpeteniile miilor şi pe sutaşii care se întorseseră de la război, şi le-a zis Moise: «Pentru ce aţi lăsat vii toate femeile? Căci ele, după sfatul lui Valaam, au făcut pe fiii lui Israel să se abată de la CUVÂNTUL DOMNULUI, pentru Peor, pentru care a venit pedeapsă asupra obştii Domnului. Ucideţi dar toţi copiii de parte bărbătească şi toate femeile ce-au cunoscut bărbat, ucideţi-le. Iar pe fetele care n-au cunoscut bărbat, lăsaţi-le pe toate vii pentru voi.»" (Numerii 31:14-18). TRAGETI CONCLUZIILE SINGURI,IN CE,,MOD" VEDEAU ACESTI PRIMITIVI, DIVINITATEA!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba? nu prea am timp la fel ca tine, da ma voi gandi serios la poruncile Domnului si ce au faptuit oamenii in numele lui din exces de zel ori o proasta intelegere.da ce insamna primitimiv?