| Pufuletica98 a întrebat:

V-ati dat seama ca toate intrebarile de pe categoria asta sunt impotriva crestinismului? Si mai spuneti ca suntem noi cei ce batjocoresc si critica alte religii...

41 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns (pentru Menorah5):

Este foarte foarte sigur ca este destept si are dreptate!

Multi utilizatori au nevoie urgenta de un psiholog...dar din pacate,lumea crede ca este un lucru bun sa fii un robot religios,un imbecil (termen medical).
Este inutil sa discuti rational cu el, este amuzant, dar acum a intrecut orice masura! Devine tragic cand te gandesti ca sunt oameni ca el care voteaza si iau decizii care ne afecteaza pe noi, restul care nu credem ca serpii si copacii vorbesc, pamantul este plat si are 6000 de ani, Mos Craciun si prietenii sai exista, Bau-Bau, Tamplarul Paranormal...etc.

Si tot noi, suntem aia care suntem irationali.

| stoica1 a răspuns (pentru Zenit313):

De ce iti e rusine sincer pe mine nu ma intereseaza platon si blablaa aristotel si ceilalti ideea e ca suntem crestin si ar trebui sa il propagam. Daca esti in potriva crestinismului macar nu-i mai atrage si pe alti. Auzi stii ceva nu am chf sa mai ma cert cu tine mai bine facem pace si gata tu esti cu religia ta eu cu a mea.

| RAY a răspuns:

Dar tu stii cum e sa fi ateu? sa isi acunzi parerile mereu sa minti mereu ca crezi in dumnezeu? ai asa putina empatie sa isi imaginezi suferinta prin care trece un ateu in societate? tu crezi ca e usor sa fi diferit fata de alti?
da cine isi bate joc de voi din moment ce 99% din romanii sunt crestini, cine va persecuta sa stiu si eu cine? e usor sa vb sincer habar nu ai ce inseamna viata habar nu ai dar afirmi
asa cum sunt ateii pagani astia au creat tehnologia din prezent tiau daruit viata siintei

| RAY a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Crestinismul e de fapt budism dar cu alt nume si cu un zeu atata tot, si religia ta e budista parca

| Zenit313 a răspuns (pentru stoica1):

Nu mai am cuvinte...nu credeam ca exista asa ceva! straight face

Multa sanatate! happy

| CryChristiAN a răspuns (pentru stoica1):

''Intr-adevar biblia a inceput sa fie scrisa dupa inaltarea domnului la cer''. In niciun caz. Probabil faci aluzie la Noul Testament, care DA, a fost scris dupa Inaltarea Domnnului la cer si fiind in limba greaca, dar a existat ( si exista si VA EXISTA) Vechiul Testament, care a fost scris de mari profeti alesi de Dumnezeu, cu milenii in urma, inainte de nasterea lui Iisus Hristos.VT a fost scris in limba ebraica...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Fa tu lege si ordine, atunci.

| Zenit313 a răspuns (pentru invicta):

Daca nu esti de acord cu ceea ce am afirmat, de ce nu argumentezi?! straight face
Daca te crezi mai destept, demonstreza!
Eu macar am incercat, dar tu nici macar nu esti in stare sa iti exprimi punctul de vedere!
Cata aroganta si ignoranta...

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Buddhismul? Superb! Asra inseamna ca am ceva in comun cu cea mai spectaculoasa filosofie din lume.

| bya97 a răspuns:

Nu sunt toate.dar majoritatea...da
oricum noi toti ar trebui sa credem in El, la urma urmei tot la el ajungem

| LotusRadioactiv a răspuns:

Hai, nu pe bune? Am parasit de mult aceasta categorie, pentru ca se pare ca oamenii care intr-adevar stiu cate ceva despre ceea ce vor sa argumenteze au fost absorbiti se pare de un vortex spatio-temporal numit viata thinking Iti recomand sa faci la fel, asta asta daca nu vrei ca in creierul tau sa se coaguleze prea multa materie neagra, a.k.a dispute si argumente tampite.