| unprietenaproape a întrebat:

Va rog sa ma ajutati caci am gresit. mi am blestemat mama in timp ce plangeam. am zis sa de a dumnezeu sa suspine si ea cum suspin eu. saptamana trecuta si a spart capul era balta de sange. am fost cu ea la urgente iau facut tomograf. ieri sa taiat la deget iar azi date cu tampla intr-un stalp de la vie i s-a umflat si se mai lovi odata la cap tot azi. spne ca o doare rau e ametita ce sa fac cum sa ridic blesteml?

cineva ia

22 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu vrei sa blestemi si politicienii care nu-mi plac? Pe bani (lol).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i mamei tale ce ai facut si indrum-o sa vorbeasca cu un preot. Nu cred ca blestemele sunt o jucarie, daca ai reusit sa concentrezi fortele malefice asupra familiei tale, o sa dureze o vreme pana ele se vor ridica. Chiar daca tu nu esti credincioasa, poate mama ta este si preotul o poate ajuta.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Brigaela):

Eu cred doar ca D-zeu i-a facut pe plac ca sa-i dea o lectie si nu o spun la modul aspru.

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Ionut1492):

Nu, de pilda nu cred ca Legea s-a desfiintat, ca Duminica e adevarata zi de inchinare, ca este obligatoriu sa ti post, ca ar trebui sa ne inchinam la icoane ci doar la Dumnezeu, etc. Incerc sa interpretez scriptura corect caci "multe cai pot parea bune omului dar a urma duc la moarte".

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Brigaela):

rolling on the floor))))) Mi-ai facut seara.

| Brigaela a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu e ceva de ras, e trist ca nu iti dai seama. Binele si raul exista si depasesc adesea puterea noastra de a le controla.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Brigaela):

Ce simplu e... 3 cuvinte si pam, blesteme magice si tot felul? rolling on the floor nu am cum sa cred asa ceva.
Parca erati acea persoana careia ii placea stiinta, ii placea sa memoreze si sa stie totul, dar cu logica cum stam? sad

| Brigaela a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu e simplu deloc. Da, imi place stiinta, sunt un om de stiinta, imi place sa invat si imi place sa fiu si logica.
Dar stiu ca nu totul se poate explica stiintific si logic. Majoritatea oamenilor de stiinta cred in Dumnezeu (si, inevitabil, si in diavol). Tocmai fiindca multi dintre noi simtim puterea lor si stim ca uneori explicatiile pamantesti nu sunt suficiente.

| doctorandus a răspuns (pentru Brigaela):

Te inseli. Majoritatea oamenilor oricum n-au crezut niciodata in Dumnezeul iudeo-crestin. Iar dintre crestini, multi nu cred ca exista Diavol.

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns:

Iar te-ai trezit troll?

| mentholinks a răspuns:

Stai linistita ca nu din cauza blestemului tau i se intampla asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce si-a spart capul, s-a taiat la deget si apoi in aceeasi zi, stiind ca si-a spart capul si trebuie sa aiba grija de ea, s-a lovit iar de doua ori la cap? Foarte plauzibil
In alta ordine de idei, e interesant cum doar persoanelor religioase li se intampla astfel de lucruri,, paranormale''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca daca intrebarea e pe bune, sa o rogi pe mama ta sa faca un consult la psihiatru si la oftalmolog, fara gluma.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

"Iubesteti aproapele ca pe tine insuti" apostolul Pavel spune ca in aceasta porunca se cuprind toate pentru ca daca iti iubesti aproapele ca pe tine insuti nu poti sa-i faci rau, incalcand aceasta porunca le incalci pe toate. Imi pare rau pentru mama ta si tie ar trebui sa-ti para rau pentru ca ai blestemat-o, e mama ta, nu un dusman, Isus spune sa-ti iubesti dusmanii daraminta pe mama ta si este scris si in porunca a cince-a sa-ti cinstesti parintii. Iti propun ca de acum sa te gandesti de doua ori inainte sa spui ceva caci poate avea consecinte ca astea.

| Golyat18 a răspuns:

Mai blesteama pe cineva ca sa vezi daca chiar functioneaza blestemul.

| LOVW a răspuns:

Îmi pare rău că ai făcut asta, din câte văd ești foarte întristată.
Pocăiește-te de păcatul tău și nu mai face asta niciodată.
„Mâniaţi-vă, şi nu păcătuiţi." Să n-apună soarele peste mânia voastră şi să nu daţi prilej diavolului. (Efeseni 4:26-27)
Dacă nu ai rezolvat cearta du-te și cere-ți scuze, chemă-L pe Dumnezeu, nu te înșela, nici papa nici preotul nu o poate scoate pe mama ta din blestem. Chemați-L și nădăjduiți.
El poate face orice.
Mărturisește-ți păcatul în fața lui Dumnezeu, El te poate ierta
Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept ca să ne ierte păcatele şi să ne cureţe de orice nelegiuire. (1 Ioan 1:9)
Ai încredere, totul va fi bine dacă faci asta!
https://moldovacrestina.md/consecinte-blestem-la-nervi/

https://moldovacrestina.md/mielul-lui-dumnezeu-care-ridica-pacatul-lumii/
Pacea Domnului!

Răspuns utilizator avertizat
| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| Bitzer a răspuns:

Incearca la "Holiud".