| unprietenaproape a întrebat:

Va rog sa ma ajutati caci am gresit. mi am blestemat mama in timp ce plangeam. am zis sa de a dmnezeu sa suspine si ea cum suspin eu. saptamana trecuta si a spart capul era balta de sange. am fost u ea la urgente iau facut tomograf. ieri sa taiat la deget iar azi date cu tampla in =tr un stalp de la vie i s-a umflat si se mai lovi odata la cap tot azi. spne ca o doare rau e ametita ce sa fac cum sa ridic blesteml?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu este de la blestemul tau din cate se vede mama ta e cam neatenta.
Daca o sa aiba mai multa grija nu o sa mai pateasca nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu blestemul e cauza celor patite de mama ta, nu se intampla nimic daca blestemi, proape nimeni nu crede in ele.

| PumpkinDoll a răspuns:

Apeleaza la o vrajitoare, sunt sigur ca te va ajuta foarte mult http://www.vrajitoare.com si nici nu te costa mult

| Jakye a răspuns:

Salut,
Eu nu cred în blesteme, și sunt sigur că mulți o să fie de acord cu mine, ceea ce s-a întâmplat mamei tale sunt doar niște coincidente.
însănătoșire grabnică.

| Uxellodunon a răspuns:

Nasol ce s-a intamplat cu mama ta dar ce i s-a intamplat nu e din vina ta. Dumnezeu stie ca nu ai vrut sa i se intample asta. Mama ta ar trebui sa stea o vreme la pat sau sa se mai duca la doctor, si pe viitor sa aiba mai bine in vedere protectia muncii.

| justmemari a răspuns:

Buna ziua, sigur nu are nicio legătura cu blestemul. Dar ce spui tu ma ingrijoareaza. Trebuie neaparat consultații suplimentare. Spuneai ca i s-a făcut computer tomograf. Rezultatele au ieșit Ok? Poate ceea ce s-a întâmplat ulterior căderii sa fie consecință acesteia. In acest caz se va reface respectând medicația și recomandările medicilor. Sănătate multa

| AndreeaDeea210 a răspuns:

Prin rugăciune.

| LifeAndBooks a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa aud aceste lucruri si sper ca mama ta sa se insanatoseasca rapid! Nu stiu foarte multe despre blesteme, insa din ce am auzit, in primul rand trebuie sa iti para foarte rau pentru ca blestemul sa se ridice. De asemenea trebuie sa iti ceri iertare de la ea si sa mergi sa spui ce ai facut unui preot! Este de asemenea indicat sa faci in fiecare zi rugaciuni.