| Kramerwalt a întrebat:

Viata ne ofera multe incercari si intamplari rele sau bune, care a fost momentul care ti-a marcat viata cel mai puternic?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu siguranta, momentul care mi-a schimbat viata in totalitate a fost atunci cand sotul meu a avut un tragic accident la locul de munca. Unde este Dumnezeu cand suferi?-El este in acelasi loc ca si atunci cand Fiul Sau suferea pentru noi.Nu credeam ca voi putea sa spun vreodata ca acel accident a fost cu adevarat o binecuvantare pentru mine.El m-a tranformat mi-a schimbat macazul vietii, m-a facut sa traiesc cu scop.

| SaveTheNature a răspuns:

O depresie prin care am trecut- careia nici acum nu prea ii stiu cauzele.
Dar miracolul adevarat este ca m-am vindecat peste noapte fara tratament.

| Kramerwalt explică (pentru SaveTheNature):

Dar un doctor ai avut iti spun sigur!

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Mi-ai furat raspunsul.Si eu doream sa ii scriu cam la fel.

| luiza a răspuns:

Momentul care mi-a schimbat conceptia despre viata a fost decesul tatalui meu: atunci mi-am dat seama ca totul are un sfarsit, si ca nu noi hotaram cand este acel sfarsit!

| RAY a răspuns:

Trecerea la ratiune cred adica la ateism

| 1Mihai1 a răspuns:

Atunci cand Dumnezeu mi-a dat o lecţie, iar eu am invăţat-o doar după caţiva ani...
Numai bine, Dani!

| Kramerwalt explică (pentru 1Mihai1):

Stiu despre ce vorbesti, numai bine iti doresc si eu Mihai!

| Schwarzz a răspuns:

Când am reuşit să beau 2 beri într-un minut.tongue