| Archdaemon a întrebat:

Voi ati citit biblia satanica? ce concluzii ati tras? astept pareri de la cei care au citit-o

39 răspunsuri:
| ateu123 a răspuns:

Ca ateu de ce as citi asemenea basme nu e destul ca am citit biblia crestina

| doctorandus a răspuns:

N-am citit-o. Conform cu http://en.wikipedia.org/wiki/The_Satanic_Bible se pare ca e o carte banala si lipsita de originalitate. O parte din ea a fost plagiata, restul repeta filosofii cunoscute de LaVey, cum ar fi cea a lui Ayn Rand (anarho-capitalism).

| Bezea a răspuns:

Din câte cărți Fantasy bune există de ce aș începe să citesc una care începe cu "B" și se termină în "iblia"...

| Archdaemon explică (pentru Bezea):

Din lipsa de ocupatie

| Bezea a răspuns (pentru Archdaemon):

Aici ai dreptate, lipsa unei ocupații poate să te împingă să faci multe lucruri dar parcă totuși să citești biblia ar fi un pic cam extrem...

| Archdaemon explică (pentru Bezea):

Nu e aceea biblica scrisa de taranii aia vechi e biblia satanica si da...plictiseala te impinge la lucruri extreme

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Bezea):

Am citit o parte din Biblie happy Da nu aia satanista o.O

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Bine atunci poti sa iti zapacesti mintea cu povesti vechi din biblie...

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Archdaemon):

Ba nu. Eu din curiozitate am pus mana pe Biblie si am citit ceva.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Archdaemon):

Prefer povesti vechi in care sa cred decat aberatii stupide.

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Si din cevaul pe care l-ai citit ce concluzie ai tras?

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Sa stii ca esti geniala preferi povestile vechi si spui de altele pe care nici macar nu le-ai citit ca sunt "aberatii stupide"

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Archdaemon):

Parerea mea.

| Bezea a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Nu e rău. Ce te-a făcut să citești biblia?

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Bezea):

Curiozitatea. Ne-a povestit proful de religie un verset din Biblie si a mai vrut sa spuna ceva, dar se terminase ora, asa ca am dorit sa ma informez. Sunt silitoare, cand vreau laughing

| Pantera2012 a răspuns (pentru Archdaemon):

Dea pisat de biblie m-am bilbait cand s-o citesc am citit-o si pe aia Satanic Wisdom de maguss hesian da cred ca mi-a spalat creieri dracu laughing rolling on the floor

| Archdaemon explică (pentru Pantera2012):

Nu era chiar asa prost Anthony... oricum e amuzanta cartealaughing

| Bezea a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Interesant... Atunci uitate la anime sau citește manga tot din curiozitate poate or să îți placă. Sunt mai interesante cred eu.

| Archdaemon explică (pentru Bezea):

Bun raspuns Bezea si eu citeam manga si culmea mai interesant decat biblia.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Bezea):

Am 14 ani. Crezi ca ma mai uit la desene? Ma uit la filme politiste si ma chiar gandeam sa ma apuc de cs happy

| Pantera2012 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Pai poti sa te uiti si la filme porno laughing rolling on the floor

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Uite aici o parere CS e cel mai re rahat fps din lume daca chiar vrei ceva mai sfînt joaca AVA si e normal sa te uiti la filme politiste la varsta ta pentru ca te intriga...o sa te uiti pana la o anumita varsta.Eu ma uit pe history discovery si national geographic e destul ca vad numai rahaturi reciclate acolo straight face

| Bezea a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Păcat. Dar să ști că unele anime/manga sunt recomandate pentru vârste peste 16/18 și nu din motivele pe care le crezi tu. Sunt mai mature decât ai crede.

| Archdaemon explică (pentru Pantera2012):

Nu poate pentru ca o vede dumnezeu si vrea si el dupa aia...

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Pantera2012):

Da nu`mi place genu ala waiting mie imi plac alea cand apare personaju cu un cutit plin de sange de te sperie, adica filmele horror. Si comediile. Ca alea romance si porno ma dezgusta sincer.

| Pantera2012 a răspuns (pentru Archdaemon):

E pai nu vezi ca fata se uita la filme cu sange imi place stilul ei tine-o tot asa inseamna ca si ia e satanista laughing rolling on the floor

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Daca sunt rahaturi gen kill list ma uit.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Archdaemon):

History, Discovery si National Geographic ma adorm, prea plicitisitoare.

| Archdaemon explică (pentru Pantera2012):

Mda in loc sa se uite si ea pe trinitas sa vada cum apare popa cu crucea...mare pacatlaughing

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Pantera2012):

Sunt crestina.Si cei daca-mi plac alea cu impuscaturi si sange? Si apropo ma imbrac ca o emo, ma machiez ca una si am sh unghiile negre si ascult si rock. Asa si ce are? Daca eu cred in doamne doamne si imi zic rugaciunile seara de seara, asta nu prea cred eu ca inseamna a fi satanista waiting. Si mai lasati-ma ca din cauza voastra mi-o sarit somnu straight face

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Archdaemon):

Trinitas? Serios? Pe ala se uita bunica.

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Si pe mine ma plictiseste ora de religie biblia si nebunii lui Iisus etc dar asta e problema mea...

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Bine ca nu te rogi la domni domnilaughing

| WoodenCross97 a răspuns (pentru Bezea):

Pentru ca e satanista smug

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Prima data cand citesc cuvintele '' Biblie Satanica".

| Archdaemon explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Inseamna ca nu citesti prea des...

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Archdaemon):

Crezi ca eu imi zapacesc mintea cu chestii sataniste? Nu meritawinking

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Parca vad ca intrebarea asta o sa ajunga la categoria "populare".

| baiasuciprian a răspuns:

O sa iti raspund cu o alta intrebare.Tu chiar ai citit-o?