| Anonimouse25163 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre religia ortodoxa? Eu cred mai degraba, ca este o afacere nu o religie.

Răspuns Câştigător
| LOVW a răspuns:

Eu cred că nu este o religie biblică.

10 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Aşa sunt toate religiile.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns:

De ce ţi se pare că este o afacere?

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Trebuie să fie bună, pentru că orto înseamnă drept/dreaptă. Deci nu este o credinţă strâmbă, ci dreaptă.

| blackmd a răspuns (pentru Yhwh2020):

Martorii spui? Eu am studiat o perioada de timp biblia cu martorii si in comparatie cu ortodocsii nostri ei sunt mult mai realisti, ei traiesc dupa Biblie. si cei care vor spune ca ei au tradus Biblia dupa placul lor pai tin sa va contrazic ca in timpul studiului eu ma conduceam dupa Biblia noastra ortodoxa care sustine ideea de iad ceea ce este o prostie, si la Biserica am fost si innafara de pupatul icoanelor si facutul de mătănii care în Biblie scrie clar ca sunt traditii babesti pai nu am vazut nimic altceva. Si as putea sa mai spun ceva, din cauza religiei noastre ortodoxe pai multi si-au pierdut credinta in Dumnezeu, deoarece ceea ce se face in Biserica nu coincide deloc cu Biblia. Pace!

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru Yhwh2020):

Era vorba de religia ortodoxă, nu de anumite biserici ortodoxe române.

| RAY a răspuns:

Dar sectele care isi cer 10% cotizatia de intrat in rai nu sunt afaceri?

| minrest a răspuns:

Secundar, este si afacere, si una foarte profitabila pentru Ierarhi, Dar bisericile care iti plac tie, si care cer 10% din venitul fiecarui membru, nu sunt afaceri? Ce diferenta uriasa, dintre taxa de intretinere a bisericii+cimitir+lumanari+cutia milei+ce da statul si 10% din venituri!