| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca exista Dumnezeu? Ce parere aveti despre religii?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Nu exista. Sunt toate niste falsuri.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dumnezeul crestin e interpretat de catre crestini in 6000 de feluri, despre care dumnezeu vorbim?

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Cred ca exista Domnul ostirilor. Despre religii am o parere proasta.

| Liviu a răspuns:

Nu, nu cred in dumnezeu, nu cred in existenta la vreun creator egoist si foarte miserupist.Cat despre religii,e clar ca daca se gasesc adepti care sa urmareasca ca oile, e logic ca se nasc si religii, huh? daca eu inventez religia zanei maseluta, iar tot neamu meu crede, si 100 de ani la rand crede in asa ceva, automat ca se nasc prostii care vor urma orbeste orice fara sa cerceteze(cand zic prosti, nu ma refer la vreo religie actuala, sau vreun atac la persoana! e doar o vorba generala)

| RKBlue a răspuns:

Religiile sunt ca niste cluburi de fotbal romanesti.
Multa speranta, bani investiti, dar la final... nu iese nimic.

| Mrfear a răspuns:

Nici nu stiu ce sa cred (cred ca asta ma face agnostica).
Poate exista / a existat un fel de "Dumnezeu" sau creator, dar nu banuiesc cine ar putea fi sau cum este el, pur mister.
Am fost si crestina acum ceva timp, citeam noul testament...