| Golyat18 a întrebat:

Voi credeti ca o sa vina treaba cu 666, adica diavolul daca preia toata (sau aproape toata) puterea pe pamant ar fi asa prost sa implineasca profetia? Daca da atunci inseamna ca dzeu il manipuleaza pe diavol.
Nu? Voua cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Sa zicem ca il admir, iar pe Yashua il respect, sunt entitati colosale, cat despre puterea lui Yashua, da e cu mult peste micul zeu a evreiilor, desi s-a nascut fiul lui. Nu exista carti, chestiile astea le-am prin in timp din zbor, daca intelegi ce zic. Cat despre planuriile Fiarei nu le stiu, dar profetiile nu sunt batute in cuie asta o sa-ti zica si cel mai ne-experiment adept la ocultul, ca si mine.

33 răspunsuri:
| danut a răspuns (pentru iurii75):

Unde vezi tu calomnie?

| iurii75 a răspuns (pentru Golyat18):

Ce săi faci dacă omul nu judecă lucid

| Golyat18 explică (pentru iurii75):

Bietu el