| wastedsoul a întrebat:

Mda acum chiar pot sa zic ca profetia Bibliei sa implineste :O in Apocalipsa Dupa Ioan scrie ca va veni un antichrist pe pamant care va forma un guvern si cu timpul va fi un presedinte al lumi si care se va da ca fiind Mesia si ca El este Iisus uitati-va la asta daca nu ma credeti http://www.youtube.com/watch?v=PXk9Nkut5v4 Deci daca este adevarat si el este antrichristul inseamna ca sfarsitul este cat mai aproape din pacate... :(

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cum ar fi oare daca fiecare ar interpreta Biblia obiectiv? N-am fi oare o natie de oameni realisti?thinking

| Vizitiul a răspuns:

Sa ma ghidez dupa ceea ce scrie pe internetlaughing? Internetul este plin de informatii eronate. Mai sunt si informatii relativ corecte, dar nici alea nu sunt exacte, ci orientative. Ce presedinte s-ar autoproclama Mesia, atunci cand pe lumea asta exista milioane de crestini care stiu ca Mesia nu va mai cobori pe Pamant? Nu are logica! Am vorbit din perspectiva unui crestin mai sus, eu nu cred in povestile din biblie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi am văzut când Mielul a deschis pe cea dintâi din cele şapte peceţi, şi am auzit pe una din cele patru fiinţe zicând cu glas ca de tunet: Vino şi vezi. Şi m-am uitat şi iată un cal alb şi cel care şedea pe el avea un arc; şi i s-a dat lui cunună şi a pornit ca un biruitor ca să biruiască.

| wastedsoul explică:

Sunt multe documentare pe net cum ca OBAMA=JESUS si ca el este antichristul deci...

| xoxoxoCuteRoxyxoxoxo a răspuns:

O doamne...lumea asta e plina de naivi voi chiar nu pricepeti ca NU EXISTA SFARSITUL LUMII! NU exista ce nu pricepeti nu mai credeti toate aberatiile de carti sau stiri De ce ne-o fii creeat Dumnezeu...Ca sa ne omoare?! Doamne sunt inconjurata de incuiati

| xoxoxoCuteRoxyxoxoxo a răspuns:

Apropo tun nu vezi ca e batjocura?!