| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in iad si rai? Eu nu!

13 răspunsuri:
| CadavrulVesel a răspuns:

Da esti martora Logik ca nu crezirolling on the floor

| JustmeV a răspuns:

Felicitari happy.

| mgtow a răspuns:

Atunci nu crezi in Dumnezeu si vei vedea cand te va judeca dupa ce vei muri cum te vei duce in iad dar oricum e alegerea ta sa crezi in ce doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Nu e vorba ca nu cred dar de unde stiu oamenii ca exista? nu ai cum sa te duci la judecata de apoi, sa vezi daca exista raiul sau iadul si sa te intorci si sa spui lumii ca exista...din moment ce ai murit nu mai ai absolut nici-o legatura cu oameni si TERRA

| HSM a răspuns:

Inseamna ca tu o sa plutesti in gol.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi avem un suflet si ala se va duce ori in iad sau in rai depinde de fiecare cum s-a purtat pe pamant va ajunge unde merita (biserica si ea nu e facuta de pomana doar ca sa mearga lumea acolo) exista Dumnezeu si ajuta pe cei care cred in el si au suflet bun. Daca nu exista raiul si iadul nu radeam, nu furam, nu mancam eram un fel de stafii de piatra sau ce stiu eu ce ciudatenie.

| MortemAeternum a răspuns (pentru mgtow):

Stii ce ma amuza, ca ti-ai creiat propiul Dumnezeu. Vad in fiecare zi cum oameni isi creaza Dumnezei dupa proia lor imagine si dupa cum le convine, iar apoi spun ca sunt crestini.
Daca tu crezi in iad si rai, de ce afirmi ca prin fapte bune se intra acolo? Eh nu conteaza, nu ai decat sa traiesti intr-o iluzie, pentru ca tu nu crezi in Dumnezeul biblic.

| mgtow a răspuns (pentru MortemAeternum):

Din cate stiu eu mai multe iluzii iti faci tu, asta dai de inteles dar pacat de tine ca vei ajunge sa suferi in iad pentru ca nu crezi in Dumnezeu.

| MortemAeternum a răspuns:

@Spetsnaz
Vad ca mi-ai dat si ignor, tipic paganului crestin.
Eu zic sa te rogi lui Dumnezeu sa nu existe, ca vom arde amandoi in iad, eu deoarece nu cred intr-o carte antica, iar tu deoarece ti-ai facut un alt Dumnezeu, nu crezi in Dumnezeul biblic.

| LastChance a răspuns:

Nu cred în aşa ceva. Cred doar că am să mor, iar trupul meu va fi mâncat de viermi. (deşi mi-ar plăcea mult să beau o bere cu Gizăs )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e nu exista e o iluzie

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De ce aş crede într-un moş cu barbă care cică mă iubeşte si dacă nu fac cum vrea el mă trimite la unu' cu coarne sa mă fiarba intr-un cazan cu smoală?