| AvalohAlyn a întrebat:

Voi v-ati gasit o biserica(nu conteaza confesiunea) in care sa va simtiti bine si de care sa apartineti si sa participati la activitatile ei? Sau inca sunteti in cautare la fel ca mine?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Am găsit și ceea ce m-a impresionat este iubirea care exista în mijlocul lor.Indiferent de naționalitate, religie, gândire, ești primit cu căldură, fără prejudecăți. Isus a spus ca semnul de identificare a religiei adevărate este iubirea.Simt acest lucru în cadrul organizației religioase Martorii lui Iehova. Ioan13:34,35.Roaga-l sincer pe Dumnezeu sa te ajute sa vezi care e religia adevărată, sunt convinsa ca te va ajuta.Isaia43:10-12

| Gregory a răspuns:

Salut! Da, am gasit-o in urma cu aproape sapte ani, mai exact de cand a fost data in folosinta. Eu, teritorial, nu apartin de ea, dar m-am obisnuit sa ma duc acolo si treptat a devenit biserica mea de suflet. Acolo ma eliberez de toata energia negativa, ma rog pentru cei vii si pentru cei adormiti si ma incarc cu energie pozitiva care imi da puterea de a merge mai departe pe aceast drum greu al mantuirii.

| ania a răspuns:

Eu sunt mulțumită de comunitatea sin care fac parte, nu pentru că sunt oameni perfecți, oricum aș strica eu hora dacă restul ar fi ci pentru că și ei caută sincer să-și aprofundeze intimitatea lor cu Dumnezeu și să fie familia pe care Mântuitorul a intenționat ca Biserica Sa să fie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu unul merg la Catedrala din Timisoara. De obicei imi place cand nu e aglomerat. Stau linistit. E unul dintre singurele locuri in care stau linistit. Parca uit toate gandurile. Pana la iesire. Cand o iau de la capat...

| Doub a răspuns:

Nu, nu le am cu bisericile, prefer să nu am o religie anume, mi-e foarte bine aşa cu iubirea şi credinţa mea pentru Dumnezeu.

| MskDesign a răspuns:

Din punctul meu de vedere, intru in orice fel de incapere-constructie, unde o comunitate isi manifesta confesiunea, indiferent care ar fi ea.Intru doar din curiozitate fara sa deranjez pe nimeni, chiar daca sunt ateu.Pentru mine este o cladire ca oricare alta.Cineva m-a intrebat odata, stiind ca sunt ateu, de ce intru prin biserici daca nu cred? Curiozitatea i-am raspuns! Curiozitatea mea nestapanita m-a facut sa vad altfel viata, curiozitate care mi-a dat un caracter si niste principii.

| VelaJohnny a răspuns:

Eu chiar is mandru de confesiunea religioasa careia m-am alaturat big grin

| Aberdeen a răspuns:

Nu, sună dur, dar nu-mi amintesc să mă fi simțit bine în vreo biserică până acum. Mereu am simțit ceva restrictiv, riguros și un pic sinistru când am intrat în vreuna. Asta nu înseamnă că sunt atee sau altceva. Dar nu mi se pare normal să resimți constrângere și o așa austeritate precum vor clericii! Latura care ține de spirit trebuie să vină din interior, și să fie sinceră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am gasit si ma simt bine in secial ca acolo lumea sta linistita...nu se foieste ca in alte parti pe unde am mai fost. happy

Răspuns utilizator avertizat