| LaviniuA a întrebat:

Aveti zile cand pur si simplu sunteti satui de tot - de orasul in care locuiti, de casa, de activitatile zilnice, de oamenii pe care ii stiti? Simtiti acel plictis enorm, de toate si de tot?

Ce faceti atunci, daca faceti ceva?

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Simt chestia asta foarte des.Momentan fac doar chestii mărunte dar am un plan de schimbare major pe care în vara sper sa îl pun în practica.
Ma muuuut! și automat schimb tot.

| Frank51 a răspuns:

Niciodată, sunt o persoană activă nu am timp să mă plictisesc, și cand o fac îmi trece repede că mă scot prietenii în oraș la un panini happy sau în times sau Halle la boomtzi, brașovenii știu despre ce vorbescwinking

| gabicoo a răspuns:

Stau pe TPU!

| CostinAlamariu a răspuns:

Probabil esti la ciclu doar.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Citesc topul militar să văd clasamentul țărilor după puterea militară.
Rusia e pe locul 4 s-au 5 pe glob. https://cursdeguvernare.ro/......mania.html

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Ma deranjeaza toate aceste lucruri in fiecare zi... O monotonie si o oboseala constanta.

Tot aceleasi locuri, totul la fel, tot aceeasi oameni, aceleasi banale palavrageli.

Nu cred ca suntem facuti pentru monotonie, ci pentru a ne diversifica, a trai prin orizonturi largi... Nu cu ingustimea mintii de care am fost invatati.

Eu mi-am propus ca anul acesta sa rup bariera si sa imi urmez visele. M-am distantat enorm sau chiar total de majoritatea, indiferent de cine e, si imi vad de viata si fericirea mea.

Nu e usor sa iesi din acest program mental cu, care ai fost crescut si sa iesi din obisnuinta, dar nici imposibil.
Cu, cat stai mai mult...Cu atat te adancesti mai tare. Si cand sa faci intr-un final o schimbare? La batranete? Sau la moarte?

Este un citat care imi place spusa de un calator... Ceva de genul: Daca am fi fost meniti sa stam in acelasi loc, am fi avut radacini in loc de picioare.

| LaviniuA explică:

Multumesc. Ma bucur sa vad atatia oameni motivati big grin

| explorandromania a răspuns:

Buna, ideea este sa iti gasesti o activitate pe placul tau. Exemplu fotografia, cititul, mersul cu bicicleta, etc. Noi de exemplu ne-am apucat de excursii/drumetii si am inceput un blog.
https://explorandromania.blog/
Multa bafta in gasirea unui hobby pe placul tau!

| Alexhere4help a răspuns:

Cred ca ai o lipsă de liniște interioară care nu te lasa sa te bucuri de ceea ce ai in prezent si nu poti vedea oportunitățile existente in jurul tau.
Ai putea sa mulțumești in fiecare dimineata si seara pentru minim trei lucruri.
Poti face si cateva fapte bune, gen un kebab la un cerșetor, ajuți o bătrână sa treaca strada, o vecina sa care sacoșa, etc...
Si incearca sa dai credit spiritualității eu personal recomand ortodoxia, asta te va ajuta sa vezi lucrurile mai diferit si sa te bucuri de ceea ce ai!
Sper ca ti-a fost de ajutor! Succes!