| 1Mihai1 a întrebat:

Vreau ca TU să-mi scrii cum s-a format Universul!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kamykaze88 a răspuns:

TU cand scrii TU te astepti ca "Nenea" sa I-ti scrie?

| 1Mihai1 explică (pentru kamykaze88):

Crezi că Universul s-a formai prin acel Big Bang?

| 1Mihai1 explică (pentru kamykaze88):

Format *

| kamykaze88 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Nu eu stiu un lucru nu vreau sa fiu controlat de sistem dar... sunt si daca nu vreau

| Wøodenpints a răspuns:

Ţi-aş scrie dacă mi-ar păsa măcar puţin de ce s-a întâmplat acum câteva milioane/miliarde de ani.
Dar mie cum nu=mi pasă nici de chestiile care s-au întâmplat ieri, nu dau 2 bani pe modul cum s-a format universul. Nu cred că dacă aş descoperi asta m-ar face să mă simt mai bine sau mai deştept.

| DyNo a răspuns:

Universul nu s-a format si nu a fost creat de nimeni. Universul este necreat, etern, infinit. A crede ca Universul este necreat, etern si infinit este primul pas spre civilizare.

| AlexeHellsing a răspuns:

Dumnezeu l-a creat. Noi nu suntem capabil să aflăm cum, sau măcar să înțelegem de ce? Dar cea mai mare nerozie este să ne întrebăm de unde vine Dumnezeu.

| 1Mihai1 explică (pentru AlexeHellsing):

Apreciez răspunsul tău, dar întrebarea era accentuată pe răspunsurile ateiilor.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru 1Mihai1):

Înțeleg decizia ta. Vrei să înțelegi teoriile eronate ale ateilor. Este foarte bine, problema e că nu vei înțelege nimic. Fiecare dintre ei merge pe alt principiu.

| 1Mihai1 explică (pentru AlexeHellsing):

Nu vreau să le înţeleg, vreau să le demonstrez că ei greşesc, că habar n-au de ştiinţă şi cred în Big Bang.

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 explică (pentru lolosaurus):

Vreau să vă demonstrez, dar prin întrebari adresate vouă.

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 explică (pentru lolosaurus):

Tot n-ai înţeles nimic, vorbim altădată!

Răspuns utilizator avertizat
| Rain1 a răspuns:

Sunt 2 variante: prima este cea care o zice biserica si anume sa dumnezeu a creat universul si a doua este cea stiintifica care spune ca universul s-a creat prin lovirea unui asteroid. oamenii de stiinta cred un lucru crednciosii altil. crezi cum vrei dar cand ajungi la judecata lui dumnezeu sper sa aflii.