| Skarr a întrebat:

1. Cateodata am gatul uscat si beau apa si nu se intampla nimic. Senzatia nu dispare.
2. Mai am momente cand am ceva mucus in gat cand vorbesc. Dar se intampla mereu cand mai ascult muzica si incep sa cant si eu desi nu am voce. Dar dupa cateva minute am mult mucus in gat. Am citit undeva ca asta se intampla cand corzile vocale sunt iritate sau ceva. Stiti cum fac sa nu se mai intample nici una?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu sunte m medici, ai medic de familie, mergi la el si întreaba l.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa consumi mai multe verdeturi, si mai putina carne si derivate din carne (lapte, branza, oua).
De asemenea si dulciuri trebuie sa consumi putine. In schimb poti consuma fructe.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate fi vorba de Candida Albicanis, consulta un medic ORL.