| Skarr a întrebat:

Mi se intamplat cateodata sa am gatul uscat si beau apa de mai multe ori. Si tot am senzatia aia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Am avut problema asta, in iarna
mergi la marmacie si explica situatia, mie mi-au dat niste bombonele din merisor, aproape fara gust, dar care rezolvau problema, pe bune

| Bruno92 a răspuns:

Consuma 2-3 litri de apa zilnic. Recomand lubenita, contine multa apa.

| Skarr explică (pentru Bruno92):

Beau 4 litri pe zilaughing)

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru Skarr):

Sunt și anumite boli care se manifestă așa, nu ar strica niște analize.

| Cksihja a răspuns:

Ai o infecție în gât mănâncă ceva acru cum ar fi un măr.

| Moti452 a răspuns:

Nu esti singurul. Este ceva normal. Asta se intampla cand nu te hidratezi la timp. Nu e ceva grav, ci doar enervant. De obicei mi se intampla cand ma culc fara sa beau apa inainte. Trebuie doar sa te asiguri ca bei si tu o cana cu apa la fiecare 2 ore macar.