| MZc a întrebat:

A 21 a zi după menstruatie e faza ovulatorie sau luteala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cate zile are ciclul tau menstrual si extrem de important: daca este de tip regulat sau neregulat (adica daca se succede luna de luna fix la aceelasi numar de zile, sau vine cu intarzieri).

In principiu, ovulatia se intampla la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale, numai cand ciclul este de tip regulat!

| SharpEagle a răspuns:

Pai, nu-i acelasi drac? Faza luteala e atunci cand ovulezi.
A 21 zi e deja la incheierea ovulatiei.