| ioanalexandra345 a întrebat:

AJUTOR!
Mi-am facut niste analize hormonale la aproximativ 3-4 zile dupa menstruatie!
In ce perioada eram? Faza luteala sau ovulatorie? Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Perioada zilelor cuprinse intre prima zi de menstruatie si ziua ovulatiei reprezinta faza foliculara/ovulatorie care are lungimea variabila intre minim 7 zile si maxim 21 de zile, iar perioada zilelor situate intre prima zi de dupa ovulatie si ultima zi a ciclului menstrual reprezinta faza luteala, care are intotdeauna lungimea FIXA de 14 zile. Sanatate!